Nowy numer 15/2024 Archiwum

Rodzina jak z bajki

I edycja Turnieju Rodzinnego „Szlakiem Baśni i legend” zakończona!

 

Zabawa polegała na tym, aby znaleźć jak najwięcej złotych monet pewnego irlandzkiego skrzata, Leprechauna. Każda rodzina dostała mapkę, na której były zaznaczone miejsca, gdzie krasnal ukrył swoje skarby. Mimo żaru lejącego się z nieba, w turnieju brało udział 12 rodzin.

Wśród nich znaleźli się Justyna i Jakub Giza wraz ze swoim 7 – letnim synkiem Bartkiem i 4 – letnią córką Emilką – Gdy tylko są tego typu imprezy, staramy się brać w nich udział. Szkoda, że jest ich tak mało. To świetna okazja do zawężania relacji rodzinnych. Przez takie właśnie kreatywne spędzanie czasu razem pokazujemy dzieciom, że je kochamy i one są najważniejsze. W okresie letnim chodzimy z dziećmi na basen, jeździmy na rowerach, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Gdy kończy się okres wakacji, wymyślamy ciekawe gry i zabawy, np. budujemy różne śmieszne rzeźby z gazet. To „rozśmieszacze”. Kiedy ktoś z nas ma zły humor, to właśnie te rzeźby rozweselają całą rodzinę. Oprócz tego bierzemy udział w konkursach plastycznych, rysujemy, układamy wierszyki, lepimy z plasteliny,  gramy w chińczyka – opowiadali państwo Giza, którzy na turniej przyjechali z Rudy Śląskiej.

W turnieju zebrali wspólnymi siłami 124 złote monety i tym samym stali się zwycięzcami zabawy – na pewno weźmiemy udział w dwóch następnych edycjach tego turnieju i namawiamy do tego inne rodziny!

Następna edycja odbędzie się 2 września, a poświęcona będzie baśniom Hansa Ch. Andersena i Charlesa Perraulta. Uczestnicy za pomocą map będą musieli odnaleźć miejsca związane z bajkami i tam przybić pieczątkę, na karcie z instrukcjami, którą otrzymają zapisując się na turniej.

Jak przyznają zgodnie uczestnicy, będzie to okazja do wspólnej, rodzinnej zabawy i zasilenia akumulatorów przed nadchodzącym okresem wytężonej pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy