Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pieniądze na śląskie lotniska

Ponad 157 mln zł z unijnej dotacji otrzyma na rozbudowę lotnisko „Katowice” w Pyrzowicach.

Inwestycja w Pyrzowicach już teraz jest realizowana. W przyszłym roku ma zakończyć się powiększanie płyty postojowej samolotów i modernizacja dróg kołowania. Wkrótce też ruszy budowa nowego pasu startowego o długości 3,2 km. Dotychczasowy pas startowy (o długości 2,8 km) zostanie wtedy przekształcony w kolejną drogę kołowania. Cała inwestycja pochłonie ponad 405 mln zł. W zeszłym roku lotnisko w Pyrzowicach odprawiło ponad 2,5 mln podróżnych, najwięcej w swojej historii.

Pieniądze na rozwój, choć w znacznie mniejszej skali, dostanie też lokalne lotnisko w Kaniowie koło Pszczyny i Czechowic-Dziedzic. Samorząd województwa śląskiego przyznał mu prawie 800 tys. złotych. Zostaną za nie przesunięte słupy wysokiego napięcia, które dziś utrudniają prawidłowe naloty samolotów na pas. Dzięki tej inwestycji w przyszłości będzie można wydłużyć pas startowy w Kaniowie z 700 do 1200 metrów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama