Nowy numer 33/2018 Archiwum

Szczyty górskie i duchowe

Od Boga nie można mieć wakacji. Doskonale wiedzą to w Ruchu Rodzin Nazaretańskich

 

W górach człowiek jest bliżej Boga i, jakby w naturalny sposób, na rekolekcjach. Połączenie rekolekcji i gór powinno dać efekt piorunujący – wszyscy uczestnicy mogliby w przyspieszonym tempie stać się świętymi. Ale ludzkie serca są oporne. Dlatego gór(al)skich rekolekcji nigdy za dużo. Po raz kolejny członkowie i sympatycy Ruchu Rodzin Nazaretańskich dali sobie szansę, by otrząsnąć się z pyłu codziennego zabiegania i wejść w tajemnicę intensywniejszego obcowania z Bogiem. 

Temat „Z Jezusem w ramionach Maryi” zgłębiamy na różne sposoby, dzieci, młodzież i dorośli w charakterystycznych dla swych temperamentów, osobowości grupach, w których kryterium jest wiek. Pokaźna suma rekolekcjonistów (w tym roku jest nas 320 osób z różnych rejonów Polski) zdobywa szczyty nie tylko górskie, ale i duchowe – w modlitwie, codziennej medytacji, wieczornej adoracji i dzięki istocie dnia, czyli Eucharystii. Każdy temat jest okazją, by goręcej zachwycać się Bogiem, dzieci czynią to dzięki poznawaniu św. o. Maksymiliana Kolbe, młodzież gimnazjalna – dzięki Aniołom Stróżom i patronowi młodzieży bł. Pier Giorgio Frassatiemu. Dorośli towarzyszą intelektem, sercem i duchem treściom, które proponuje kolejny zeszyt Ruchu autorstwa ojca Emila Neuberta pt „Mój ideał Jezus, Syn Maryi”.

Od Boga nie można mieć wakacji, odpoczynek oznaczałby zerwanie pięknej więzi, duchowego daru. Dlatego traktujemy te dni rekolekcyjne jak kolejny podarunek miłosny od Tego, który był, jest i będzie.

                                                                         W rekolekcjach wzięło udział 320 osób z różnych regionów Polski.   W rekolekcjach wzięło udział 320 osób z różnych regionów Polski. Antoni Winiarski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama