Nowy numer 49/2023 Archiwum

Policjant-cyklista-pielgrzym

W ubiegłym roku było ich 17. Dziś ok. 60. Śląscy policjanci ruszyli na Jasną Górę na rowerach

Intencją wspólną dla wszystkich pielgrzymów była modlitwa za policjantów, którzy zginęli na służbie. - Chciałem pokazać jakiś alternatywny sposób spędzenia czasu - zdradza motywację asp. sztab. Andrzej Szczęśniak, naczelnik wydziału ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. - Wybrałem jako cel Jasną Górę, żeby nadać naszym zmaganiom sens.

To już druga Pielgrzymka Policjantów. W tym roku uczestniczy w niej ponad dwa razy więcej funkcjonariuszy. W drogę do Matki Boskiej Częstochowskiej udali się nie tylko policjanci z Chorzowa. Asp. Jacek Szumlicz przyjechał z Rybnika. - W trakcie drogi wypoczywam. Mimo że to duży wysiłek, połączony z takim celem daje możliwość odprężenia - deklarował.

Opiekunem grupy został ks. Mateusz Grochla z parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym. - Służba w policji wymaga nie tylko ogromnych sił fizycznych, ale także duchowych. Każdy zawód w Polsce ma swoją pielgrzymkę na Jasną Górę, a policjantom takie wsparcie także się ogromnie przyda - uważa ks. Mateusz Grochla.

Policjanci wyruszyli o 7 rano z Chorzowa Starego. Po dotarciu do Częstochowy, udadzą się do Sanktuarium, gdzie wezmą udział we Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy