Nowy numer 25/2018 Archiwum

Portrety krwią pisane

Niezwykła wystawa poświęcona bezimiennym bohaterom

- Jest to pierwsza wystawa, która mówi o krwiodawstwie, o bezinteresownej pomocy - zauważa Grzegorz Jędrzejowski, współorganizator wystawy Portrety Dawców: „Twarzą w twarz”. 16 lipca na wernisażu w katowickim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek zgromadzili się ci, których autor wystawy, Przemysław Jendroska, uwiecznił na zdjęciach w hołdzie wszystkim bezimiennym dawcom.

Projekt pokazuje rzeczywistych ludzi, dawców Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, na co dzień górników, policjantów, studentów czy duchownych, których łączy bohaterska postawa. Zdjęcia w Centrum Kultury będzie można oglądać do końca sierpnia, a w przyszłym tygodniu w Silesia City Center zostanie otwarta druga część wystawy, która jest fotoreportażem z akcji krwiodawstwa. - Chcemy w ten sposób nagłośnić sprawę, zachęcić ludzi do naśladowania  „bezimiennych” - mówi Jędrzejowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama