Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pranie problemów

Uczą się systematyczności, punktualności oraz współpracy – wszystko po to, by pewnego dnia znaleźć swoje miejsce na otwartym rynku pracy

 

Zakład zatrudnia 30% z umiarkowaną i 70% pracowników ze znaczną niepełnosprawnością: są więc zarówno osoby o silnych zaburzeniach wzroku, niesprawnych nogach, jaki i upośledzeni umysłowo czy schizofrenicy.

Jest więc Ola, młoda i inteligentna dziewczyna, która zachorowała w trakcie studiów ekonomicznych, a teraz stanowi nieocenioną pomoc także przy drobnych pracach biurowych. Jest pan Bogdan-brygadzista, poza pracą w pralni odpowiedzialny także za prace remontowe, prywatnie mąż i ojciec, oraz zamiłowany w książkach o kosmosie pan Marek, który pracuje głównie przy maglownicy i pan Adaś, pasjonat rowerów, który robi prawo jazdy.

Ważne, by każdy niepełnosprawny przez godzinę w trakcie swojej zmiany uczestniczył w zajęciach rehabilitacyjnych. Czy są efekty? - Rok temu opuściło nas dwóch pracowników, jedna pani znalazła pracę biurową, drugi pan, niestety, miał nawrót choroby – mówi Dezyderiusz Szwagrzak, dyrektor zakładu. – Warto nawet dla jednej osoby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • elza
    18.07.2012 11:39
    Ale jaki zakład, gdzie? ktoś chyba wyciął ważny akapit z tego tekstu.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama