Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dni (dla) Ludności

Mikołów: smakowali różnosmakowe oliwy wytłaczane naturalnymi środkami, a dzieci uczyły się, jak w domu zrobić kefir.

„Dni Ludności” - święto zachęcające mieszkańców regionu do życia w przyjaźni z przyrodą - obchodziło Centrum Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej Śląskiego Ogrodu Botanicznego. 14 i 15 lipca spacerujący po terenach przy mikołowskim ogrodzie uczestniczyli w wykładach oraz wycieczce z przewodnikiem do Sośniej Góry, parkowej części ogrodów. Była możliwość spróbowania różnosmakowych oliw wytłaczanych naturalnymi środkami, najmłodsi uczyli się tymczasem, jak w domowych warunkach przygotować kefir.

„Dni Ludności” odbyły się po to, by uświadomić zebranym, w jaki sposób m.in. konsumpcjonizm przyczynia się do degradacji środowiska. – Problemy związane z  jego ochroną mogą rozwiązywać ci, którzy są do tego przygotowani, dlatego chcemy, by nasze spotkania trafiały nie tylko do ekologów, ale też do pojedynczego człowieka, całych rodzin –  mówi Paweł Kojs, dyrektor ogrodu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma