Nowy numer 42/2021 Archiwum

Tour pod Spodkiem

Panie, a to jedni i ci sami tu ciągle jeżdżą? - dopytywała starsza pani, gdy peleton przemknął Aleją Korfantego po raz trzeci. Tour de Pologne zawitał do Katowic.

Litwin Aidis Kroupis wygrał IV etap Tour de Pologne z Będzina do Katowic. Koszulkę lidera zdobył tu jednak Polak Michał Kwiatkowski (czwarty na mecie). Kolarze przejechali tego dnia 127,8 km. Kibice w Katowicach mieli okazję lepiej im się przyjrzeć, bo uczestnicy Tour de Pologne ścigali się po mieście w pętli i przejeżdżali przez centrum sześć razy. Na ulicach stolicy województwa śląskiego zmagało się ich 13 lipca prawie 250.

Dzień wcześniej Tour de Pologne przemknął też przez południową część Górnego Śląska. Kolarze ścigali się z Kędzierzyna-Koźla do Cieszyna. W zawrotnym tempie przemknęli przez Wodzisław i Jastrzębie. Ich mieszkańcy Tour pod Spodkiem   Aleja Korfantego w Katowicach w czasie Tour de Pologne 13 lipca 2012 r. Przemysław Kucharczak/GN najpierw zobaczyli trzech zawodników, którzy uciekli peletonowi. Byli to Polak Mateusz Taciak wraz Japończykiem Fumiyuki Beppu i Włochem Gabriele Bosissio. Przez chwilę mieli nad kolejnymi zawodnikami aż 17 minut przewagi. Peleton jednak i tak ich za jakiś czas dogonił: najpierw, na podjeździe na Kubalonkę, Polaka, a chwilę później Japończyka i Włocha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama