Nowy numer 33/2018 Archiwum

Matka Madzi aresztowana

Trzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzi Katarzyna W. W piątek w Katowicach zdecydował o tym sąd.

Dzień wcześniej prokuratura oskarżyła Katarzynę W. o zabójstwo córki (poprzednio oskarżała ją o nieumyślne spowodowanie śmierci). Zmiana zarzutów nastąpiła na podstawie opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach po przeprowadzeniu szczegółowych badań materiału tkankowego i wydzielin z ciała dziecka. Ich zdaniem śmierć sześciomiesięcznej dziewczynki nastąpiła nagle i miała charakter gwałtowny. To zupełnie zmieniło sposób postępowania podjętego wobec kobiety.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach, sędzia Jacek Krawczyk, poinformował, że wyrok ogłoszony przed Sądem Rejonowym Katowice-Wschód jest tylko środkiem doraźnym. Kobiecie grozi dożywotnia kara więzienia, wciąż aktualny jest też stawiany jej zarzut próby zmylenia śledczych i tworzenia fałszywych dowodów.

Katarzyna W. w tej chwili znajduje się w areszcie śledczym w Katowicach i ma tydzień na odwołanie się od wyroku. Kobieta nie przyznaje się do zabójstwa, a jedynie do części zarzucanych jej czynów, sędzia Krawczyk nie ujawnił jednak szczegółów z przebiegu przesłuchania. - W tej sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo, iż podejrzana dopuściła się zarzucanego jej przestępstwa – powiedział dziennikarzom.

Półroczna Madzia straciła życie w styczniu. Śledztwo w sprawie jej śmierci miało zakończyć się 24 lipca, wciąż jednak odbywają się przesłuchania świadków i rzeczoznawców w sprawie ustalenia nowych okoliczności tragedii. Jak wynika z oświadczeń prokuratury, postępowanie może się przedłużyć nawet o kilka miesięcy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama