Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ciekawie jest. Gdzie?

Powstaje interaktywna mapa miejsc ciekawych na Śląsku i w Zagłębiu - projekt, którego twórcami są młodzi ludzie chcący pokazać wyjątkowość swoich miast. W projekcie udział może wziąć każdy, kto napisze interesującą historię, zrobi ciekawe zdjęcie.

Mapa Miejsc Ciekawych ma być interaktywnym planem śląskich i zagłębiowskich miast, na który składają się opowieści, reportaże i fotografie. Powstaje na stronie http://www.mapamiejscciekawych.pl/.

"Celem projektu jest nadawanie znaczeń, odkrywanie zapomnianych historii i kreowanie nowego spojrzenia na otaczającą przestrzeń i tworzącą ją ludzi. Twórcy opowieści zaznaczają na mapie własne punkty, opowiadają swoje miejsca i tym samym odczarowują je" - wyjaśniają inicjatorzy projektu z magazynu społeczno - kulturalnego "Reflektor".

Mapę tworzy na razie kilkanaście opowieści o miejscach i ludziach. Podążając szlakiem wyznaczonym przez mapę już odwiedzić można m.in. kinoteatr Rialto w Katowicach, czy Borki - jedną z kolonii w dzielnicy Szopienice-Burowiec w Katowicach. Przy okazji można poznać ciekawe postaci, m.in. twórców graffiti, ulicznego skrzypka, malarstwo Erwina Sówki.

Stale tworzone są kolejne teksty, a projekt jest otwarty na wszystkich, którzy będą chcieli opowiedzieć jakąś zapomnianą historię, napisać reportaż, zrobić zdjęcie, czy wykonać ilustrację.

Wybrane opowieści zostaną przetłumaczone na inne języki, aby także zagraniczni odbiorcy mogli podróżować po Śląsku i Zagłębiu z Mapą Miejsc Ciekawych.

Projekt jest realizowany przy Instytucie Współpracy i Partnerstwa Lokalnego, w ramach programu Unii Europejskiej "Młodzież w Działaniu". Partnerami inicjatywy są m.in. Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów oraz Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego.(PAP)

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama