Nowy numer 21/2018 Archiwum

Waldek King z Cichej

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Waldemar Fornalik, dotychczasowy trener Ruchu Chorzów

Zaskoczenia nie było, dotychczasowy trener Niebieskich pojawiał się na giełdzie nazwisk od samego początku. Tuż po ogłoszeniu oficjalnej decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, Waldemar Fornalik przyznał, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie. Pytany o decyzje, jakie podejmie w związku ze składem reprezentacji, przyznał, że ma już kilka pomysłów, ale nie chciał ich zdradzać.

Jednak najważniejsze pytanie dotyczyło przyszłości klubu, z którym był związany jako piłkarz przez ponad dwie dekady i jako trener przez ostatnie trzy lata. - Życie idzie dalej. Drużyna składa się z wielu osób, nie polega tylko na jednej. Udało mi się wypracować z Ruchem pewien fundament, który może być początkiem dalszych sukcesów - zapewniał podczas konferencji prasowej.

Waldemar Fornalik jest trenerem Ruchu Chorzów od 2009 roku. Doprowadził drużynę do wicemistrzostwa kraju i finałów Pucharu Polski. Jest uwielbiany przez kibiców, którzy nazywają go Waldek King.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma