Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zakupowe racje

Radni z Piekar Śląskich uchwalili, że sklepy powinny być zamykane o 22. Sklepikarze mówią o końcu wolności.

– To mądra decyzja – uważa radny Tadeusz Wieczorek. – Chodzi przede wszystkim o tych, którzy pracują w tych punktach, żeby oni także mieli trochę wolnego – przekonuje. 

Uchwała dotyczy sklepów i lokali gastronomicznych. Zgodnie z jej wytycznymi sklepy powinny być zamykane o 22, natomiast restauracje i puby o 24. Właściciele lokali gastronomicznych dodatkowo w sobotę mogą pracować całą dobę. To kuriozalna decyzja, która nie mogłaby zostać podjęta w żadnym innym mieście, tylko tu – piekli się Andrzej Gansiniec, właściciel dwóch sklepów czynnych do 23.45. – Z tego powodu obroty na pewno spadną dramatycznie. A to przełoży się nie tylko na moje wpływy. Mniejsze będą też podatki odprowadzane do Urzędu. Poza tym skrócenie godzin pracy zmusi nie tylko mnie, ale wszystkich pracodawców do zwolnień – prognozuje przedsiębiorca.

Więcej w papierowym wydaniu katowickiego "Gościa Niedzielnego".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama