Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bóg w obiektywie

Ze Śląska na rekolekcje oazowe wyjeżdża ponad 2,5 tysiąca osób.

Rozpoczęły się urlopy, czas odpoczynku od szkoły i pracy. W zeszłą sobotę oazowicze przyjechali na punkty rekolekcyjne – to początek pierwszego turnusu. Młodzież, dorośli oraz całe rodziny poświęcają swój wakacyjny czas na spotkanie z Bogiem i zgłębienie prawd wiary. Jest to element dopełniający formację roczną w parafii. Punkty, w których spotykają się oazowicze znajdują się zazwyczaj w Beskidzie Śląskim jak również nad morzem, w gwarnym Krakowie czy poza granicami Polski. Z naszej archidiecezji rekolekcje planuje ponad 2600 uczestników, a posługiwać na nich będzie około 600 animatorów i 50 księży.

Wszyscy będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie, organizowanym przez Diecezjalną Diakonię Komunikowania Społecznego. Polega on na przedstawieniu swoich wrażeń i upamiętnienia najważniejszych momentów za pomocą zdjęć. W tym roku to już dziewiąta edycja „Moich rekolekcji”, wyjątkowa, bo pierwsza, która nosi imię Marcina Miczka, który współpracował przy konkursie od wielu lat. W marcu tego roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Patronat nad konkursem objęli ks. arcybiskup Wiktor Skworc, moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Adam Wodarczyk, moderator Ruchu w naszej archidiecezji, ks. Ryszard Nowak, natomiast ze strony medialnej konkursowi patronuje m.in. Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama