Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krajobraz po burzy

Pięć podpalonych przez pioruny budynków gospodarczych, drzewa na drogach i podtopienia – to efekt gwałtownych burz, które przeszły wieczorem 1 lipca przez województwo śląskie.

Około 250 razy wyjeżdżała do interwencji Straż Pożarna w nocy z 1 na 2 lipca w naszym województwie. W centrum Katowic pomiędzy godzinami 20 a 21., woda zalała przejazd pod linią kolejową, na ul. św. Jana obok kina Rialto. Sparaliżowany został ruch tramwajów. Przywrócono go dopiero po wypompowaniu wody, w poniedziałek 2 lipca o godzinie 9.30.

Woda wdarła się też do piwnic, na izbę przyjęć i do pracowni rentgenowskiej szpitala miejskiego w Siemianowicach Śląskich. W Czeladzi woda podmyła i uszkodziła mur oporowy, zagrażając m.in. wznoszącemu się powyżej kościołowi. W kilku miejscach wicher zerwał trakcje kolejowe, a pociągi kursowały objazdami.

Większość interwencji strażaków polegała jednak na pompowaniu wody z zalanych budynków oraz na usuwaniu drzew, które przewróciły się na drogi i posesje. W czasie burz w województwie śląskim pioruny podpaliły też 5 pożarów budynków gospodarczych, a wicher powiatach częstochowskim i kłobuckim uszkodził cztery dachy.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama