Nowy numer 24/2018 Archiwum

Karolina w Brzezinach

Relikwie błogosławionej Karoliny trafiły do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich - dzielnicy Piekar.

15 czerwca wprowadził je do kościoła arcybiskup Wiktor Skworc. Wieś Zabawa, w której żyła Karolina i pod którą została zamordowana, leży w diecezji tarnowskiej, gdzie abp Skworc był przez 13 lat ordynariuszem.

Relikwie błogosławionej Karoliny dla Brzezin to fragment kości. Trafiły do kaplicy Najświętszego Sakramentu. W kościele NSPJ są już relikwie 36 świętych, m. in. relikwie krwi Jana Pawła II, relikwie świętych Klary, Kingi, Jadwigi Śląskiej, Jacka i ojca Pio. – To nie jest żadna kolekcja. Dzięki relikwiom zupełnie inaczej w naszej parafii przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych, z akcentem na świętych, a nie tylko zmarłych. A ci święci prowadzą do Pana Jezusa – wyjaśnia ks. Henryk Foik, proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama