Nowy numer 28/2018 Archiwum

Śląskich rodzin portret własny

Biblioteka Śląska tworzy "Metropolitalne Archiwum Rodzin"

Pracownicy Biblioteki Śląskiej chcą nie tylko ocalić od zapomnienia listy, fotografie i inne pamiątki, skanując je i fotografując. Ich celem jest także stworzenie bazy, która za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat pozwoli badaczom na ocenę, jak zmieniały się śląskie rodziny. „Metropolitalne Archiwum Rodzin” będzie powstawać tak długo, jak długo będą zgłaszać się chętni. Pierwszym testem był VIII Kiermasz Wydawców Katolickich. Znalazło się na nim miejsce na stoisko pracowników biblioteki, którzy robili zdjęcia całym rodzinom, skanowali stare fotografie i pieczołowicie opisywali przekazane pamiątki. – Z każdym darczyńcą podpisujemy umowę, która umożliwi nam późniejsze udostępnianie zbiorów – wyjaśnia S. Błaszczyk.

Więcej przeczytasz w kolejnym numerze katowickiego "Gościa Niedzielnego".

Stoisko Społecznej Pracowni Digitalizacji Biblioteki Śląskiej znalazło się na VIII Kiermaszu Wydawców Katolickich   Stoisko Społecznej Pracowni Digitalizacji Biblioteki Śląskiej znalazło się na VIII Kiermaszu Wydawców Katolickich Marta Sudnik-Paluch/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama