Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Bezbłędni 2012

Żeby wygrać, trzeba było wiedzieć, jak się pisze chachar i ciupażka.

Kiedy prof. Walery Pisarek skoczył czytać tekst V Dyktanda dla Rodzin, w sali słychać było gromki śmiech i westchnienie. Jednak żadna z ponad 80 drużyn nie zrezygnowała z rywalizacji. - Poziom był bardzo wysoki, mówię to bez przesady - zapewniał autor testu Dyktanda.

W tym roku tematem tekstu z ortograficznymi pułapkami była rodzina góralsko-śląska. Mieszkańców typowego familoka odwiedza wujek z Harklowej - góral przyprószony siwizną. Z meandrami tej historii najlepiej poradziły sobie rodziny Mikołajczyków (I miejsce), Wilczków (II miejsce) oraz Danielów (III miejsce). Nagrodą główną była wycieczka do Włoch, śladami św. Franciszka.

Na zakończenie ks. Krystian Kukowka, dyrektor Księgarni św. Jacka zaprosił uczestników na kolejną edycję w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama