Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rodzina - domem

Dom, w którym rodzi się wspólnota – rodzina, społeczeństwo, Kościół. To temat XXI Piekarskiego Sympozjum Naukowego

W pierwszym dniu sympozjum odbyły się dwie sesje. Dopołudniowa obejmowała wybrane obszary wychowania do wspólnotowości w temacie: Rodzina – domem. Prelegentami byli: dr hab. Marek Rembierz z Uniwersytetu Śląskiego, prof. zw. dr hab. Katarzyna Olbrycht z Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. prof. UKSW Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i dr Katarzyna Braun z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Natomiast sesja popołudniowa  podejmowała sytuacje specjalne w rodzinie takie jak: rozpad małżeństwa, związki niesakramentalne, dziecko niepełnosprawne w rodzinie i strata dziecka. Przedstawili je: ks. dr hab. Antoni Bartoszek z Wydziału Teologicznego UŚ, ks. Jarosław Ogrodniczak z Ruchu Światło-Życie, prof. zw. dr hab. Wiesław Wójcik z PAN i mgr Olga Komornicka z Fundacji „By Dalej Iść”. W czasie sesji odbyła się też promocja książki Angeliki Felki „Naznaczeni Łaską. Jak dostrzec wartość życia po śmierci dziecka”. Poruszone tematy budziły wiele emocji wśród słuchaczy czego wyrazem były pytania do prelegentów i dyskusja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama