Nowy numer 33/2018 Archiwum

Biskupi z Polski i Niemiec w Rudach Raciborskich

Spotkanie Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec stało się przede wszystkim okazją do rozmów o Nowej Ewangelizacji.

Przedstawiciele obu krajów zasiedli przy jednym stole, by omówić tematy istotne dla Kościoła. - To są systematyczne spotkania - wyjaśnił abp Wiktor Skworc, którzy razem z bp. Ludwigiem Schickiem, ordynariuszem Bambergu przewodniczył spotkaniu. - Jesteśmy w stałym kontakcie, a spotykamy się raz w roku: na przemian w Niemczech i w Polsce. W tym roku gości nas diecezja gliwicka, przyjął nas jej ordynariusz bp. Jan Kopiec. W przyszłym roku spotkamy się u kard. Woelkiego w Berlinie. Także w miesiącu maju.

Spotkanie rozpoczęło się we wtorek 22 maja i potrwa do 24 maja. Biskupi w tym czasie udadzą się mi.n. na Górę św. Anny. Oprócz tego zamierzają poruszyć wiele istotnych tematów, dotyczących duszpasterstwa w obu krajach. - Dzielimy się tematami, problematyką obrad poszczególnych konferencji obu Episkopatów. Informujemy o tych sprawach, nad którymi obecnie pracujemy. To są stałe punkty. Później zajmujemy się tematami, które są aktualne i ważne dla obu krajów. W tym roku dominuje temat Nowej Ewangelizacji - precyzuje abp Skworc. 

W spotkaniu udział biorą: kard. Kazimierz Nycz, abp Wiktor Skworc i bp Jan Kopiec, oraz kard. Rainer Woelki, bp. Ludwig Schick (ordynariusz Bambergu) i bp. Wolfgang Ipolt z Goerlitz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama