Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wszyscy oprócz Kutza

Delegacje śląsko-dąbrowskiej Solidarności odwiedzą w poniedziałek 21 maja biura śląskich senatorów RP, aby wręczyć im petycję z żądaniem odrzucenia w Senacie ustawy podwyższającej wiek emerytalny.

To już kolejna akcja "Solidarności" na Śląsku związana z emeryturami. Jej działacze przygotowali petycję, w której zwracają uwagę m.in. na specyfikę gospodarczą naszego regionu, niezwykle trudną sytuację na rynku pracy i wysoki poziom bezrobocia zarówno wśród osób, które ukończyły 50 lat, jak i przedstawicieli pokolenia, które dopiero usiłuje wejść na rynek pracy, wśród absolwentów szkół wyższych. "Wejście w życie uchwalonej przez Sejm nowelizacji, oznaczać będzie zmianę tej trudnej sytuacji na katastrofalną" - czytamy w petycji. - "Jako reprezentanci obywateli powinniście dbać o ich dobro bez względu na doraźne interesy i instrukcje partyjne. Senator, który zapomina, skąd i po co przychodzi, który myli priorytety i działa wbrew wyborcom, zostanie przez wyborców odrzucony. Będziemy uważnie patrzyć na ręce wszystkich senatorów z województwa śląskiego i zadbamy o to, aby wyborcy nie zapomnieli, kto i jak glosował w Senacie w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego" – napisali działacze śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

- Planujemy złożyć wizyty we wszystkich biurach senatorskich na terenie naszego regionu, poza biurem senatora Kazimierz Kutza. O ile w większości przypadków możemy mieć nadzieję, że senatorowie zrozumieją cel naszej wizyty i przeczytają ze zrozumieniem treść petycji, to w przypadku senatora Kutza takiej nadziei nie mamy - stwierdził Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności. - Jego ostatnie wypowiedzi, dotyczące protestów Solidarności wobec podwyższenia wieku emerytalnego, każą nam sądzić, że pan senator zupełnie oderwał się od rzeczywistości, coraz mniej rozumie z tego, co się wokół dzieje i jest żywym przykładem tego, jakie niebezpieczeństwa wiążą się ze zbyt długim pobytem na rynku pracy. W pewnym wieku nie da się już piastować tak odpowiedzialnej funkcji, jaką jest pełnienie mandatu senatora RP - dodał Kolorz.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • petrus
    22.05.2012 18:32
    W ten sposób pan Kolorz dał upust swojej małości i braku szacunku do osób starszych.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama