Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ekonomia uczuć

Wielkimi krokami zbliża się V Metropolitalne Święto Rodziny. To dobra okazja, by spędzić czas z bliskimi i może na chwilę przystanąć, by zrobić rachunek sumienia z relacji, jakie mamy z najbliższymi.

Kiedyś czytałam opowiadanie, którego bohater szukając pracy chciał zarabiać trzy dukaty. Pierwszy, żeby zwrócić dług ojcu. Drugi dla siebie. Trzeci oddawał synowi, by ten oddał mu, kiedy będzie stary. Pieniądz wiąże lepiej niż uczucia? Chyba nie, choć dzisiejszy świat bardzo tego chce. Bohater opowiadania swoją szczerością zwrócił uwagę na coś innego – o rodzinę trzeba dbać, by ona dbała o nas. Każdą więź trzeba pielęgnować najlepiej jak się potrafi, a na owoce nie trzeba będzie długo czekać. Zresztą o tym, że rodzina podlega innym prawom, niż tylko ekonomii doskonale wiedzą prezydenci śląskich miast (o czym więcej w specjalnym dodatku „Gościa”, który ukaże się 20 maja).

Więcej informacji o programie Metropolitalnego Święta Rodziny niebawem zamieścimy na naszej stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama