Nowy numer 24/2021 Archiwum

Gramatyka rodzicielstwa

Nie buntują się przeciwko Bogu. Pokornie czekają i niosą swój krzyż. Tylko patrząc na cudze dzieci szepczą: "Bądź wola Twoja".

Spotkali się, by wspólnie celebrować Eucharystię i powierzyć Panu Bogu swoje starania o potomstwo. – Dziś razem z całym Kościołem wspominamy św. Joannę Berettę Mollę – przypomniał zebranym ks. Kazimierz Musioł. – Przypadki są w gramatyce, to nasze spotkanie w tym właśnie dniu przypadkiem nie jest.

W drugim spotkaniu Duszpasterstwa Małżeństw Starających Się o Dziecko wzięło udział kilkanaście par małżeńskich oraz specjaliści od naprotechnologii. Zebrali się w kościele św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śl. Michałkowicach. – Przyszliśmy tu, by uspokoić nasze dusze. Pan Bóg widzi wasz trud starania się o trud narodzin i chce być jak najbliżej was – zapewniał duszpasterz. – To może być także czas, kiedy żona poczuje większe wsparcie od męża. Czas, kiedy małżonkowie będą wspólnie odkrywać wartość sakramentu, który ich łączy.

Po Eucharystii każda z par przyjęła indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Znalazła się także chwila czasu na nieformalne spotkanie przy kawie i domowym cieście, by wspólnie wymienić doświadczenia. – To być może nie wpływa na skuteczność metod naprotechnologii, które wielu z nas stosuje. Jednak takie poczucie wspólnoty, wiedza, że nie jesteśmy sami z tym problemem, daje nam siłę – przekonywała jedna z uczestniczek spotkania.

To pierwsze kroki stawiane przez michałkowickie duszpasterstwo, jednak już gromadzą się wokół niego pary pochodzące nie tylko z Siemianowic Śl. Planowane są cykliczne spotkania, raz w miesiącu. Najbliższe odbędzie się prawdopodobnie 19 maja o 15.30. Wszyscy chętni powinni szukać informacji na stronie parafii św. Michała Archanioła: michalkowice.ihs.pl.

Więcej o Duszpasterstwie Małżeństw Starających Się o Dziecko w papierowym wydaniu katowickiego „Gościa Niedzielnego” na 13 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama