Nowy numer 42/2019 Archiwum

Duży może więcej

20 samorządów oraz 41 samorządowych instytucji, spółek i szpitali razem kupi energię. Porozumienie w tej sprawie podpisali 12 kwietnia przedstawiciele miast (m.in. Katowic, Chorzowa i Świętochłowic) oraz jednostek zainteresowanych wspólnym ogłoszeniem przetargu.

 

Gra toczy się o 193 GWh, które będą dostarczane do ok. 4,5 tys. punktów poboru energii. Dzięki temu miasta zrzeszone w Górnośląskim Związku Metropolitalnym oraz samorządy m.in. Knurowa, Mikołowa czy Ornontowic zaoszczędzą od kilku do kilkunastu procent swoich dotychczasowych wydatków na ten cel. – Wiem, że się opłaca – mówił podczas spotkania Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego. Oświatowe instytucje marszałkowskie już jakiś czas temu ogłosiły wspólnie podobny przetarg, co dało wymierne oszczędności. Kolejne w tym przypadku będą szpitale podlegające marszałkowi. Podczas spotkania Adam Matusiewicz zadeklarował, że w przyszłości chciałby połączyć siły z miastami Metropolii Silesia.

- To dowód, że niepotrzebna jest ustawa, by istniała metropolia – przekonywała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, jedna z sygnatariuszek porozumienia.

Przetarg na wspólną energię zostanie prawdopodobnie rozstrzygnięty w wakacje. Decydować będzie cena, jaką dostawcy energii zaproponują za 1MWh. Dotychczas miasta średnio płaciły za nią 270 zł. Tę cenę uda się prawdopodobnie obniżyć o kilka procent. Aby uprościć procedury wszystkie miasta, które podpisały porozumienie, reprezentować będzie gmina Świętochłowice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL