Nowy numer 42/2019 Archiwum

Autostrada o 115 dni później

Świerklany-Gorzyczki. Odcinek budowanej autostrady A1 między Świerklanami a granicą z Czechami nie będzie gotowy na Euro.

Wykonująca prace austriacka firma Alpinie Bau podpisała z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad aneks do umowy. Teraz wykonawca ma prawie cztery miesiące więcej na dokończenie budowy: do 26 lipca 2012 roku. GDDKiA tłumaczy podpisanie aneksu niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które jakoby panowały zimą, oraz, już bardziej przekonująco, koniecznością wykonania zmian w dokumentacji projektów mostów w rejonie węzła „Mszana”. Zmiany te wprowadzono po długim sporze, w którym Alpinie Bau twierdziła, że most jest źle zaprojektowany i mógłby się zawalić.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL