Nowy numer 24/2018 Archiwum

Abp Skworc o ks. Blachnickim

"Zachęcam do wytrwałej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego" - napisał arcybiskup Wiktor Skworc.

"Drodzy Diecezjanie! W tym roku przypada 25. rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego, wybitnego kapłana archidiecezji katowickiej, założyciela Ruchu Światło-Życie, który był gorliwym apostołem wewnętrznej odnowy człowieka i wielkim duszpasterzem" - napisał metropolita katowicki. Poinformował, że 27 lutego, w rocznicę śmierci ks. Blachnickiego, w każdej parafii archidiecezji katowickiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji jego beatyfikacji. "Osobiście odprawię Mszę św. w tej intencji w katowickiej katedrze o godzinie 12.00, a do udziału zapraszam diecezjan związanych z Ruchem Światło-Życie, zwłaszcza Domowy Kościół" - napisał arcybiskup Skworc. Swoje pismo do diecezjan zakończył prośbą o "wytrwałą modlitwę", aby ten śląski ksiądz został wyniesiony na ołtarze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama