• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Rusza konkurs na najlepszego katechetę

  jj

  dodane 07.11.2017 12:24

  Zasady tej zabawy są dziecinnie proste. To dobrze, bo to w głównej mierze dzieci i młodzież są adresatami konkursu na bohatera katechezy. To oni (za zgodą dyrektora) mogą zgłosić swojego kandydata.

  Konkurs organizowany przez "Civitas Christiana" oraz Wydział Katechetyczny Archidiecezji Katowickiej skierowany jest do uczniów i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich.

  Składa się on z dwóch etapów.

  W pierwszym – od 9 listopada 2017 r. do 29 stycznia 2018 r. – uczniowie (za zgodą swoich dyrektorów) lub dyrektorzy szkół nadsyłają swojego kandydata, nauczyciela religii. Później kandydatury oceni kapituła konkursu.

  Drugi etap to czas głosowania. Od 13 marca do 30 kwietnia 2018 r. będzie się ono odbywać na naszej stronie: katowice.gosc.pl w galerii: kandydaci na bohatera katechezy. Wygra ta osoba, która zgarnie najwięcej "gwiazdek".  

  Na koniec zwycięzca otrzyma statuetkę bohatera katechezy oraz nagrodę rzeczową. Regulamin zabawy znaleźć można TUTAJ.

  Jak zgłosić swojego kandydata?

  Charakterystykę nauczyciela religii należy wysłać na adres: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mailem na: katowice@civitaschristiana.pl. Czas do 29 stycznia.

  Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły, w której uczy, oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego właśnie on zasługuje na tytuł bohatera katechezy. Można opisać jego zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpracę z parafią i osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne oraz dydaktyczne.

  Plebiscyt Bohater Katechezy już po raz piąty odbywa się w diecezji opolskiej; po raz drugi – w diecezji gliwickiej. U nas odbywa się jego pierwsza edycja.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • max
   04.02.2016 20:24
   Prawda, rzetelne wyjaśnienie tej tragedii jest potrzebne mimo że wyznawcy "sekty pancernej brzozy" sadzą inaczej.
  • Fryderyk
   04.02.2016 22:38
   Po jakiego licha tworzy się nową komisję, skoro wiadomo, że odpowiedzialnymi za katastrofę są: Jarosław Aleksander Kaczyński i Donald Franciszek Tusk.
  • konserwatysta23
   05.02.2016 10:02
   Chciałbym wskazać na problem istniejący, przez jednych zauważany, przez innych nie, ale bardzo ważny; jak dotąd uporczywie spychany także w mediach tzw. katolickich przez KK w Polsce, przez hierarchów kościelnych, też podzielonych w tej kwestii. To problem języka mówienia o katastrofie, póki co, lotniczej nieopodal Smoleńska. Mówienia jednoznacznie, apodyktycznie, z przekonaniem - bez najmniejszego dowodu (bo wątpliwości wszelkie, niejasności i niezbadane sprawy dowodami być nie mogą). Dzisiaj w "Naszym Dzienniku" jest (na internetowej stronie też) komentarz p. Melaka, który z jednej strony mówi: "rodziny ofiar przyjmą każdy werdykt", by za kilka akapitów stwierdzić kategorycznie: "Nie ma zbrodni doskonałej, nie ma maski, która potrafi przykryć wszystko. Wszystko można w jakiś sposób wytłumaczyć i wyjaśnić". I nie ma dla takiej narracji wytłumaczenia, ktokolwiek by tego nie wypowiadał - pamiętając o naszych Dziesięciu Przykazaniach, tutaj o Przykazaniu Ósmym.
  • pytanie
   05.02.2016 10:46
   A co z Rzeżią Wołyńską to ważniejsze.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół