• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Redakcja "Gościa Katowickiego"

  dodane 17.03.2011 13:48

  katowice@gosc.pl

   

    Ks. Rafał Skitek

  kierownik oddziału

  (ur. 1979) – kapłan. Absolwent teologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie. Jest doktorantem Wydziału Nauk Społecznych Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. W latach 2005 ­­– 2008 pracował jako wikariusz w Parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie. Posługiwał także w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Jastrzębiu Zdroju oraz w Parafii św. Urbana w Paniówkach. Obecnie mieszka na terenie parafii katedralnej w Katowicach.

  Uwielbia Rzym, kuchnię włoską, podróże i długie rozmowy.

  Obszar specjalizacji: katolicka nauka społeczna, etyka polityczna, Kościół w Polsce a Europa.

  Kontakt:

  e-mail: rafal.skitek@gosc.pl

  tel. 795 409 058

   

    Aleksandra Pietryga

  (ur. 1978) – absolwentka studiów teologicznych na Uniwersytecie Opolskim i podyplomowych studiów dziennikarskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Pracowała w szkolnictwie, a także instytucjach zajmujących się problemami rodzin. Od studiów publikowała w prasie lokalnej Górnego Śląska i Śląska Opolskiego, a także w mediach katolickich. Była zawodowo związana z portalami internetowymi: Opoka.tv (redaktor prowadzący, autorka audycji radiowych i wywiadów telewizyjnych) oraz Wiara.pl (redaktor serwisu "Rodzina"). Często gościła na antenie Radia eM, m.in. przez ponad dwa lata jej głos można było usłyszeć w audycji "Prosto w serce, czyli krąg biblijny”. W "Gościu" od 2010 roku. Od szesnastu lat żona Daniela, nieco krócej mama Zosi, Franka i Mikołaja.

  Obszar specjalizacji: rodzina, wiara, teologia duchowości, historia Kościoła, kuchnia.

  Kontakt:

  e-mail: aleksandra.pietryga@gosc.pl

   

    Przemysław Kucharczak

  (ur. 1973) – dziennikarz. Jest absolwentem historii Uniwersytetu Śląskiego i podyplomowego studium menagerskiego przy tej uczelni. W latach 1997 – 2000 pracował w "Gazecie w Katowicach", czyli katowickim oddziale "Gazety Wyborczej". W "Gościu" od roku 2000 – na przemian w oddziale katowickim (kierował nim w latach 2001 – 2004 i przez kilka miesięcy roku 2012) i w redakcji ogólnopolskiej. Współautor wywiadu z Markiem Jurkiem "Dysydent w państwie POPiS". Żonaty, ma troje dzieci. Mieszka w Rybniku.

  Obszar specjalizacji: Ludzie, a także historia, przyroda, aktualne sprawy społeczne i polityczne.

  Kontakt:

  e-mail: przemyslaw.kucharczak@gosc.pl

  tel. 668 144 645

   

    Joanna Juroszek

  (ur. 1987) – dziennikarz. Absolwentka politologii i filologii polskiej – medialnej. Ukończyła także studia podyplomowe komunikacja społeczna (dziennikarstwo – retoryka – public relations). Od czasów akademickich współpracuje z różnymi portalami i czasopismami katolickimi. W "Gościu" od 2013 r. – najpierw w serwisie internetowym "gosc.pl", później w "Gościu Katowickim". Pochodzi z Istebnej, uwielbia podróże i wszystko, co włoskie.

  Obszar specjalizacji: Kościół, nowa ewangelizacja, podróże, tematyka społeczna.

  Kontakt:

  e-mail: joanna.juroszek@gosc.pl

  tel. 664 006 683

   

   

  Gość Katowicki

  40-042 Katowice, ul. Wita Stwosza 11

  Tel. 32 608 76 76 wew. 223, faks 32 251 50 21

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół