• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Odmawiajcie codziennie Różaniec

  Sebastian Kreczmański Sebastian Kreczmański

  dodane 17.09.2017 14:55

  - Istotą orędzia z Fatimy jest uświadomienie nam, że modlitwa jest formą solidarności z innymi - powiedział abp Wiktor Skworc podczas homilii w śląskiej Fatimie - Turzy Śląskiej.

  W Turzy Śląskiej pod Wodzisławiem przeżywano odpust w związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas sumy odpustowej homilię wygłosił abp Wiktor Skworc.

  Hierarcha rozważanie słowa Bożego skupił na orędziu, które zostawiła Matka Boża w Fatimie.

  - Rok 100-lecia objawień otwiera nas na nowo na orędzie z Fatimy, otworzył na nie nowe pokolenie mieszkańców Europy i świata. Umiłowani, zgromadzeni tu w turzańskiej Fatimie, przybyliście, bo jesteście otwarci na orędzie Fatimy! To tu od ponad 70 lat nieprzeliczone rzesze pielgrzymów przyjęły do serca wezwanie Maryi: odmawiajcie codziennie Różaniec, czyńcie pokutę, ofiarowujcie swoje cierpienie jako zadośćuczynienie za grzechy i jako prośbę o nawrócenie grzeszników - mówił.

  Metropolita górnośląski zauważył, że „Kościół, Europa i świat potrzebują dzisiaj prawdziwie chrześcijańskiego świadectwa”. - Fundamentem tego świadectwa może być orędzie z Fatimy - powiedział.

  - Istotą orędzia z Fatimy jest uświadomienie nam, że modlitwa jest formą solidarności z innymi. Wytrwałe życie modlitwy prowadzi do wewnętrznej dojrzałości, do formułowania próśb nie tylko obejmujących nas samych, ale innych ludzi, sprawy Kościoła i potrzeby całej ludzkiej rodziny, wśród których potrzebą fundamentalną jest pokój! - dodał abp Skworc.

  Hierarcha nawiązał także do swojej niedawnej wizyty w Kazachstanie. - W minionym tygodniu byłem świadkiem rozszerzania się Królestwa Bożego. Dopiero co wróciłem z Kazachstanu. Mogłem tam zobaczyć, jak błogosławione są owoce pracy kapłanów, sióstr zakonnych, a także świeckich wolontariuszy z Polski - powiedział.

  Świątynia w Turzy Śląskiej jest poświęcona Matce Bożej Fatimskiej. Wezwanie zawdzięcza ks. Ewaldowi Kasperczykowi, który zaproponował je parafianom w przeddzień 30. rocznicy objawień fatimskich. W roku 100-lecia objawień fatimskich jest szczególnym miejscem pielgrzymkowym w archidiecezji katowickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół