• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Papież i najlepsza obrona

  Gaja Sibiga

  dodane 09.06.2017 17:20

  Angelika Kaczmarek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Częstochowie wygrała XIII ogólnopolski Konkurs Papieski. W nagrodę jedzie do Rzymu.

  XIII edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego odbyła się pod hasłem „Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005”. W sobotę 3 czerwca, w sali przy probostwie Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, odbył się finałowy etap konkursu. Pięciu najlepszych uczestników z województwa śląskiego miało za zadanie obronę napisanych przez siebie prac pisemnych.

  Obrony odbywały się przed komisją ekspercką w skład której weszli dr Maria Włosek, Małgorzata Brzóska i Marek Barton. Uczestnicy wykazali się nie tylko dogłębną znajomością nauczania Jana Pawła II, ale także dojrzałym spojrzeniem na jego dziedzictwo.

  Po obronach odbyła się uroczysta Gala Finałowa z udziałem Patronów Honorowych. Obecni byli m.in. ks. dr Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, oraz Mariusz Skiba, zastępca prezydenta miasta Katowice. Podczas uroczystości miało miejsce wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród uczestnikom tegorocznej edycji. Zwyciężczyni, Angelika Kaczmarek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Częstochowie, otrzymała nagrodę główną – wycieczkę do Rzymu.

  Konkurs Papieski realizowany jest od przeszło 13 lat przez krakowski Instytut Tertio Milennio. Co roku cieszy się on niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 5 tysięcy uczestników.

  Konkurs Papieski daje młodym ludziom podstawy do krytycznej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II oraz promowanymi przez niego wartościami. Jest również motywacją do czynnego, tak bardzo promowanego przez Papieża, uczestnictwa w życiu współczesnej Polski.

  Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnej, XIV edycji Konkursu Papieskiego.

  Konkurs Papieski został zrealizowany pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

  Uczestnicy finału   Uczestnicy finału Gaja Sibiga

  Finał odbył się w sali, należącej do parafii katedralnej w Katowicach   Finał odbył się w sali, należącej do parafii katedralnej w Katowicach Gaja Sibiga

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół