• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Koniec ery dorobkowiczów

  Magdalena Kajzer

  dodane 19.11.2016 21:00

  Pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wolontariusze przeszli także ulicami Katowic.

  Uczestnicy marszu wspólnie świętowali otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki i dzieci z Akademii Przyszłości.

  Od dziś na stronie www.szlachetnapaczka.pl oraz www.akademiaprzyszloci.org.pl można wybierać rodziny, dla których – na podstawie opisów i list potrzeb – można przygotować paczkę. Dzieciom z Akademii Przyszłości można zafundować całoroczne zajęcia, które pomogą im wygrać przyszłość. 

  Co oznacza "Koniec ery dorobkiewicz"?

  – Dorobkiewicz to postawa, że dbam tylko o siebie i o swoich. W Polsce kończy się era dorobkiewiczów. Ludzie chcą iść w kierunku sensu życia, życia w świecie wartości, a nie w świecie posiadania. Coraz więcej osób dostrzega, że w sumie dorobek to coś dobrego i ten dorobek można zamienić na dobro – mówi ks. Jacek Stryczek.

  Dlaczego o tym mówimy?

  – Bo wierzymy w tę zmianę i wpisujemy się w nią. Chcemy pokazać, jak różnych ludzi łączymy i jak oni żyją. W ramach Szlachetnej Paczki Tworzymy nowe projekty: Sztukę Teraz, Modę na Polskę oraz Inwestora Społecznego. Łączymy świat sztuki, mody i biznesu, bo wierzymy, że razem jesteśmy w stanie stworzyć piękniejszy świat, piękniejszą Polskę – przekonuje.

  Co oznacza, że paczka rodzi się na nowo?

  – Od samego początku mieliśmy wizję na Szlachetną Polskę i od 15 lat trwania paczki staramy się przeprowadzać ludzi od biedy do sukcesów w  życiu. Paczka to już nie tylko pomoc materialna, ale także pomoc prawna, medyczna, a nawet pomoc seniorom. Stworzyliśmy projekt wyciągający ich z osamotnienia zwany Paczką Seniorów.  Od tego roku wprowadzamy także projekt Paczka Biznesu. Zaczynamy od szkolenia wolontariuszy z obszaru zarabiania i wydawania pieniędzy. Następnie wolontariusze z tą wiedzą wrócą do potrzebujących rodzin. Chcemy pomóc Polakom odnaleźć się na wolnym rynku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • eve
   05.02.2015 19:31
   do Jego Eminencji abp. Hosera:
   "Nie można zatem dawać pierwszeństwa innym względom, niezależnie od tego, jakiego byłyby one charakteru, jak na przykład pragnienie uniknięcia skandalu, ponieważ nie ma absolutnie żadnego miejsca w posłudze duszpasterskiej dla tych, którzy wykorzystują nieletnich"
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół