• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Nie zmarnujcie tego czasu

  Aleksandra Pietryga

  dodane 06.09.2015 20:40

  Dorośli, młodzież i dzieci Ruchu Światło-Życie spotkali się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty.

  Archikatedra Chrystusa Króla prawie eksplodowała radością, kiedy kilkutysięcznych tłum młodych (ciałem i/lub duchem) wypełnił ją szczelnie. Uczestnicy tegorocznych oazowych rekolekcji wakacyjnych spotkali się, aby podziękować za nie Bogu. Centralnym momentem dnia była Eucharystia, sprawowana przez kilkudziesięciu kapłanów pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca.

  - Po przeżyciu wakacyjnych rekolekcji staliście się bogatsi we wierze, która nakazuje patrzeć na słowa i czyny Jezusa - mówił w homilii metropolita katowicki. - Dziś Jezus przychodzi do nas w mocy Ducha Świętego i rozprawia się z problemem, który opisywał prorok Izajasz: "Stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli. I nie nawrócili się, abym ich uzdrowił". Jezus chce nas uzdrowić. Jezus nas uzdrawia. Jak głuchoniemego z dzisiejszej Ewangelii. Dlatego mówi nad każdym z nas: "Effata", to znaczy otwórz się. Bo otwieranie się na Prawdę Ewangelii nie jest nigdy procesem skończonym. Stajemy się chrześcijanami mocą Ducha Świętego, który buduje swój Kościół i nas uświęca.

  Arcybiskup przypomniał młodym, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, że ich zadaniem jest przyprowadzić ludzi do Jezusa. - Działajcie w mocy Ducha. On wam powie, co i jak. Da wam swoje dary - zachęcał metropolita katowicki. - Idźcie w mocy Ducha, który każe nad wami przywołać słowa Jezusa: "Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie". Mówcie o tym, coście widzieli i usłyszeli. "Nie możemy nie głosić tego, cośmy widzieli i czego dotykały nasze ręce. Objawiło się życie, a myśmy je ujrzeli i ogłaszamy Wam tę Dobrą Nowinę". Za Dobrą Nowinę chwała Panu!

  W koncelebrę Eucharystii włączyli się także pozostali katowiccy biskupi: abp senior Damian Zimoń, bp Marek Szkudło i bp Adam Wodarczyk. W spotkaniu wzięli także udział oazowicze spoza archidiecezji katowickiej, a nawet spoza granic kraju: z Niemiec, Czech, Ukrainy. - Obyście nie roztrwonili tego doświadczenia - prosił ks. Ryszard Nowak, moderator diecezjalny. - Dbajcie o swój rozwój, o swoją formację.

  Moderator dziękował także oazowiczom za włączenie się w modlitwę różańcową w intencji Ruchu Światło-Życie w archidiecezji. Abp Wiktor Skworc wręczył dekrety nowym moderatorom rejonowym.

  Na koniec Mszy głos zabrał ks. Marcin Wierzbicki, koordynator diecezjalny ds. ŚDM 2016. Wytłumaczył w jaki sposób zgłosić się do udziału w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. Abp Wiktor Skworc, bp Adam Wodarczyk i bp Marek Szkudło także zarejestrowali swój udział.

  Abp Wiktor Skworc zarejestrował swój udział w ŚDM 2016   Abp Wiktor Skworc zarejestrował swój udział w ŚDM 2016 Henryk Przondziono /Foto Gość Tradycyjnie po zakończonej Eucharystii oazowicze świętowali spotkanie w porekolekcyjnych grupach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół