• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Zembala jedynką PO w Katowicach

  jj

  dodane 08.08.2015 09:56

  Ewa Kopacz przedstawiła liderów PO w wyborach do Sejmu. Jej propozycje przyjął zarząd Platformy Obywatelskiej.

  - Nowe propozycje to listy dobrej zmiany i mądrej kontynuacji - przekonywała w piątek wieczorem premier Ewa Kopacz.

  Zmiana dotyczy i naszego regionu. Dotychczasowy lider PO, Tomasz Tomczykiewicz spadł na miejsce drugie. Jedynką w Katowicach został Marian Zembala, obecny minister zdrowia.

  W okręgu wyborczym nr 30 obejmującym Jastrzębie, Rybnik, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski jedynką będzie Gabriela Lenartowicz, wicewojewoda śląski.

  W okręgu 27 jedynką jest Mirosława Nykiel.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • psychiatra o egzorcyzmie
   13.05.2013 19:01
   Psychiatra Stephen A. Diamond jako doświadczony lekarz przekonuje w swoich pracach, że egzorcyzmy są skuteczne, ale tylko dlatego, iż stanowią "prymitywny prototyp psychoterapii". Według naukowca z USA, tym większa ich skuteczność, im w rzeczywistości większa jest wiara poddawanej im osobie. Im mocniej pacjent wierzy w kapłana i siłę rytuału, tym skuteczniejsze będą egzorcyzmy. - Powodem ich terapeutycznego sukcesu jest to, co Sigmund Freud nazwał "abreakcją" lub katharsis, tj. wyładowanie skrywanych emocji, takich jak smutek, popęd, a szczególnie złość i gniew.
  • sceptyk
   13.05.2013 21:19
   estem przekonany, że opis opętań w "Egzorcyście" dla części czytelników jest negatywny, bowiem osoby nadmiernie religijne, mające problemy egzystencjalne mogą sobie przypisywać wpływ "złego" na ich życie. Tak było kiedyś, gdy rozhisteryzowane tłumy pod wpływem propgandy wywoływały zamieszki.
   Nie wiem czy psychologowie i psychiatrzy nie powinni zająć się treściami miesięcznika, odkrywającymi sposoby egzorcyzmów wchodzących jakby nie było w zakres tajemnicy intymności człowieka, tak jak w zawodach psychologii i psychiatrii.
   Jest jakąś perwersją, gdy Kościół w krótkim czasie ostrzega przed zgubnymi (szatańskimi) wpływami tego wszystkiego czym zajmuje się człowiek. Specjalistów od ostrzegania przed "mrocznymi siłami" w Kościele jest dużo. Miast zająć się reformowaniem Kościoła wywołuje się tematy poboczne.
   Co do bioenergioterapii, była ona stosowana od niepamiętnych czasów i jakoś gatunek ludzki nie wyginął. Kościół przypisał sobie rolę cenzora w tej sprawie nie wiadomo z jakiego powodu, jakby był krynicą uniwersalnej prawdy i mądrości.
   Sam miałem kilka przypadków ulżenia w cierpieniu kilku osób, robiłem to intuicyjnie i spontanicznie, bez żadnych intencji.
   Dwa przykłady. Miałem remont w mieszkaniu w lato, bród, kurz i kręcący się robotnicy. Jeden z nich był mocno zakatarzony, machinalnie dotknąłem palcami tył jego głowy. Następnego dnia, gdy przyszedł spytał się co z nim zrobiłem, bo nie ma już kataru. Zapomniałem już o tym fakcie, ale odpowiedziałem - nie wiem.
   Kuzynka była po poważnej operacji stomaologicznej, cierpiała. Usiadłem obok niej i delikatnie głaskałem policzki, potem poszedłem do domu. Okazało się potem, że szybko zasnęła i kiedy się obudziła czuła się znacznie lepiej, a proces regeneracji tkanek następował szybko i bezboleśnie.
   Nie uważam się za bioenergioterapeutę, wiem jednak, że są ludzie mający te zdolności i to większe.
   Jeśli zwierzęta też mają wpływ na uzdrowienia ludzi, szczególnie dzieci - psy, konie, koty czy delfiny, należałoby ten rodzaj terapii potępiać, bo na pewno te zwięrzęta są "wysłannikami szatana", a ludzie zajmujący się tym powinni być napiętnowani.
   Kościół krytykując wszystko co mu się nie podoba, bezustannie szukając "ciemnych sił", ośmiesza się, to powrót do starych dobrych czasów zabobonu, jak w przypadku relikwi.
  • eugenia
   14.05.2013 06:53
   CHRYSTUS POKONAŁ ZŁO. Jemu cześć i chwała na wieki. Lepiej za bardzo nie zajmować się tym co pochodzi od złego. Pozdrawiam
  • Jericho
   14.05.2013 10:20
   Czy "Egzorcysta" pisze, co jest tematem numeru "Gościa Niedzielnego"?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół