• facebook
  • twitter
  • YouTube
  • rss
  • "Mocarz" zmienia ludziom osobowość

    Przemysław Kucharczak

    dodane 15.07.2015 13:38

    – Będą wymagali pomocy psychologicznej i psychiatrycznej – mówiła o osobach zażywających dopalacze, w tym „Mocarza”, dr Beata Chwalba.

    – Chodzi o pewne symptomy zaburzeń psychicznych. Używanie takich środków nie pozostaje bez wpływu na dalsze funkcjonowanie człowieka – mówiła dr Beata Chwalba, psychiatra, która leczy osoby po zażyciu dopalaczy, na konferencji w Katowicach. Odbyła się ona w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym „METIS” w Katowicach.

    – Bardzo dobrze, jeśli osoba, która zażywa takie środki, trafia do nas szybko, bo wtedy można dużo zrobić. Jeśli nie – zmienia się osobowość tego pacjenta – ostrzegała.

    Omamy to jeszcze pikuś

    Dr Chwalba uzasadniała, że współczesna psychiatria dzięki środkom farmakologicznym skutecznie leczy takie objawy, jak omamy i urojenia, które prześladują wielu ludzi zażywających dopalacze. Są jednak i inne konsekwencje, które przylepiają się do nich i których pozbyć się jest znacznie trudniej. – Ci pacjenci mają silne zespoły lękowe, napady paniki – stwierdziła.

    Wśród konsekwencji wyliczyła też poczucie własnej bezwartościowości i myśli samobójcze. – Taki pacjent jest dotknięty przez brak radości życia – mówiła. – Nie interesuje go nic, co do tej pory go interesowało. Nie cieszy go dom i relacje międzyludzkie. Najchętniej by leżał, jak to się mówi: zalegał. Jeśli miał hobby, przestaje go to zajmować. Te osoby czasem zaczynają studia, ale po kilku miesiącach je zarzucają. Nie radzą z sobie z wyzwaniami, które wymagają regularnego wysiłku.

    «« | « | 1 | 2 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    • Orwell
      15.07.2015 14:28
      Jak wystawi im się rachunek za leczenie to nie te tylko osobowości im się zmieni- myślenie także.
    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół