• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Co to był za ślub!

  Aleksandra Pietryga

  dodane 03.08.2014 11:20

  Kasia i Łukasz dzielnie maszerowali na Jasną Górę, a dziś pobrali się w kaplicy Cudownego Obrazu.

  Poznali się 8 lat na Rybnickiej Pielgrzymce. Połączyła ich droga do Matki Bożej, dlatego przed jej wizerunkiem zapragnęli powiedzieć sobie nawzajem sakramentalne "Tak". Dziś, przed obrazem Czarnej Madonny, dokładnie w rocznicę poznania się, wzięli ślub. W szczęśliwym dla nich dniu towarzyszyli im rodzice, krewni, przyjaciele oraz kilka tysięcy pielgrzymów z archidiecezji katowickiej i wszystkich zakątków świata.

  W drodze do kaplicy Czarnej Madonny   W drodze do kaplicy Czarnej Madonny Aleksandra Pietryga /Foto Gość Nową drogę życia para młoda rozpoczęła przed Domem Pielgrzyma. Stamtąd w szpalerze, razem z gośćmi, narzeczeni przeszli do kaplicy Cudownego Obrazu. Pielgrzymi, którzy przyjechali na Jasna Górę z różnych stron Polski i świata, zatrzymywali się zdziwieni na ten niecodzienny widok. Niektórzy byli wyraźnie zdiwieni, a Państwo Młodzi otrzymali gromkie oklaski.

  Sakrament małżeństwa błogosławił ks. Marek Bernacki, opiekun i główny organizator Rybnickiej Pielgrzymki. Ślubną homilię wygłosił ks. Piotr Piekło, opiekun grupy 2 A z Rybnika-Nowin. Przyznał, że młodych poznał dzień wcześniej, podczas wieczornego czuwania. - Dziękuję wam, że chcieliście przeżywać wasz ślub tutaj, razem z nami, w domu naszej Matki Maryi - powiedział. - Dzięki wam wszyscy doświadczamy, że na tej Eucharystii rzeczywiście jesteśmy Kościołem, wspólnotą, waszą rodziną, braćmi i siostrami.

  Ks. Piotr przypomniał hasło, jakie towarzyszy nam w tym roku w metropolii katowickiej. - Rodzina jest miłością wielka. Chrystus chce nam uświadomić, że miłość jest źródłem każdej innej miłości, że o tę miłość trzeba dbać, pielęgnować ją, nieraz o nią walczyć. Miłości, której doświadczamy w domu, nie możemy też zatrzymywać dla siebie, trzeba ją oddać, przelać na innych.

  Kasia i Łukasz po ceremonii zaślubin   Kasia i Łukasz po ceremonii zaślubin Aleksandra Pietryga /FOTO Gość

  Po zakończonej Eucharystii nowożeńcy wyszli na plac przed kaplicę. Od razu zostali otoczeni dziesiątkami pielgrzymów, którzy ich ściskali, gratulowali im, obiecywali modlitwę i składali życzenia. Mama Panny Młodej powiedziała, że jest szczęśliwa, że córka w tak wyjątkowym miejscu wzięła ślub. Więcej jednak nie potrafiła powiedzieć, bo wzruszenie odbierało jej głos.

  Nowożeńcom życzymy wielu Bożych łask i by zawsze oddawali swoje życie Maryi.

  Specjalny serwis poświęcony 69. Pielgrzymce Rybnickiej - z relacjami, zdjęciami i filmami z każdego dnia drogi - znajdziesz tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół