• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Rodzina zasługuje na każdą miłość

  Aleksandra Pietryga

  dodane 04.03.2014 16:48

  Scena, a na niej 14-osobowa orkiestra i tylko jedno nazwisko: Pospieszalscy.

  17 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się niezwykły koncert rodziny Pospieszalskich, który zainauguruje VII edycję Metropolitalnego Święta Rodziny. Specjalnie z tej okazji najstarszy z braci - Jan Pospieszalski - organizuje zjazd rodzinny w Częstochowie.

  To tylko jedna z atrakcji, jakie czekają na wszystkich podczas tegorocznego MŚR. VII edycja rodzinnego świętowania będzie przebiegać w ramach trwającego w metropolii katowickiej Roku Rodziny. Obu wydarzeniom przyświeca jedna myśl: "Rodzina miłością wielka".

  "Bardzo dobrze, że pracujecie pozytywnie dla rodziny" - powiedział papież Franciszek do biskupów metropolii górnośląskiej podczas tegorocznej wizyty ad limina apostolorum w Rzymie. Słowa ojca świętego przypomniał abp Wiktor Skworc podczas pierwszego spotkania organizacyjnego w Bibliotece Śląskiej. - Rodzina jest fundamentalną wartością społeczną - tłumaczył metropolita katowicki. - Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla rodziny na swoim polu działania.

  VII edycja święta rodziny to - jak zwykle - wiele propozycji dla dorosłych i dzieci. Na wszystkich czekają liczne atrakcje, m.in. pikniki rodzinne, zabawy integracyjne, wystawa poświęcona śp. Krystynie Bochenek, współinicjatorce święta, a także wykłady, sympozja, spotkania autorskie i koncert "Bądź jak Jezus". Caritas Archidiecezji Katowickiej razem z Klubem Inteligencji Katolickiej organizują również zabawę z okazji Dnia Dziecka w ogrodach archidiecezjalnych dla dzieci z ubogich rodzin. Natomiast Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" zaprasza na spektakl "Krawiec Niteczka" na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Dla rodzin bilety z 50-proc. zniżką.

  Nowością w archidiecezji katowickiej będzie wspólne świętowanie jubileuszów małżeńskich. - W Opolu już od 10 lat obchodzimy taką uroczystość - powiedział ks. dr Jerzy Dzierżanowski, duszpasterz rodzin diecezji opolskiej, która włączyła się w tegoroczne MŚR. - W ubiegłym roku wspólny jubileusz złotych godów świętowało 450 par, a srebrne wesele - 900 par małżeńskich.

  Obecny na spotkaniu wiceprezydent Piekar Śląskich Zenon Przywara zaproponował, by drugie spotkanie młodych na kalwaryjskim wzgórzu, które odbędzie się 25 i 26 czerwca, również wpisało się w MŚR. - Trzeba na nowo kształtować dobre wzorce rodzinne wśród młodych ludzi - postulował wiceprezydent. Abp Skworc przychylił się do propozycji samorządu Piekar Śl.

  Co roku do święta dołączają się nowe organizacje i samorządy. W tym roku gotowość do podjęcia zadania zadeklarowały m.in. Tychy i Dąbrowa Górnicza. Lista propozycji wciąż nie jest zamknięta. Na pomysły czekają pracownicy Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Więcej informacji na: www.swieto-rodziny.pl.


  - Rodzina zasługuje na każdą miłość - powiedziała wiceprezydent Katowic Krystyna Siejna, nawiązując do tegorocznego hasła Metropolitalnego Święta Rodziny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół