• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Muzyczny Rybnik

  Damian Orłowicz

  dodane 04.09.2013 14:08

  Koncertem zespołu muzyki dawnej „Cantica Sacra” w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku rozpoczęły się XXVII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej.

  Na inauguracji XXVII edycji tego festiwalu w kościele w Rybniku zgromadziło się aż 130 osób, co na koncerty takiego typu jest wynikiem bardzo zadowalającym. Zaprezentowane zostały utwory takich twórców jak François Couperin czy Antonio Vivaldi. Po występie słuchacze nagrodzili zespół gromkimi brawami.

  Krakowski zespół "Cantica Sacra" założony został w 2002 roku przez Paulinę Tkaczyk, grającą na klawesynie. Oprócz niej w Rybniku wystąpiły: Katarzyna Puch – sopran, Vicki Melin – flet traverso, Klaudia Matlak – skrzypce barokowe, Julia Karpeta – viola da gamba.

  Dni Muzyki Organowej  zostały zapoczątkowane w 1985 roku przez Bolesława Motykę, pełniącego Koncert w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku   Koncert w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku Damian Orłowicz /GN w tamtym czasie funkcję dyrektora Filharmonii ROW, i przy udziale Henryka Klai. Inauguracja pierwszej edycji odbyła się w kościele pw. św. Antoniego w Rybniku. Siedem lat później rozszerzono formułę festiwalu i zmieniono nazwę na współcześnie obowiązującą. Od początkowych lat koncerty organowe i kameralne wchodzące w skład Dni Muzyki Organowej i Kameralnej były organizowane w kościołach znajdujących się na terenie Rybnika i okolic, przy współpracy działających w tych miejscach ośrodków kultury.

   

  Plan kolejnych koncertów XXVII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej :

  3 września. Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Rybniku   3 września. Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Rybniku Damian Orłowicz /GN 10.09 godz. 19, w kościele pw. św. Józefa Robotnika (ojców franciszkanów) w Rybniku – koncert organowo-kameralny – Krakowskie Trio Stroikowe: Marek Mleczko – obój,  Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot z akompaniamentem Stanisława Pielczyka – organy.

  17.09 godz. 19, w kościele pw. św. Józefa Robotnika (ojców franciszkanów) w Rybniku – recital organowy Jana Bokszczanina.

  22.09 godz. 15.30, w kościele pw. św. Józefa Robotnika (ojców franciszkanów) w Rybniku – koncert w wykonaniu uczniów klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej i Stanisława Pielczyka z PSM II stopnia w Rybniku z udziałem chóru „Dominanta” pod dyrekcją Joanny Glenc.

  24.09 godz. 18.45, w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku – koncert organowo-kameralny – Chór  Kameralny „Cantus Floridus”, Michał Duźniak – organy/pozytyw.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół