• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Zabawa czeka za rogiem!

  Marlena Rolnik

  dodane 11.07.2013 14:46

  Lipiec i sierpień to ulubione miesiące każdego ucznia. Niektórzy wyjeżdżają w góry lub nad morze, nie zdając sobie sprawy, że być może 100 metrów od jego domu jest miejsce, gdzie może spędzić niezapomniane chwile. W tym roku dzięki Caritas Archidiecezji Katowickiej 400 dzieci i młodzieży będzie miało zorganizowane wakacje.

  Marzeniem każdego dziecka jest, aby wakacje były długie i wspaniałe. Chcąc pomóc je zrealizować, wiele ośrodków i świetlic zapewnia wyjazdy, zabawy i konkursy, aby te dwa miesiące były wspominane przez cały rok szkolny.

  Większość placówek Caritas oferuje półkolonie, gdzie poprzez zabawę można się czegoś nauczyć. Świetlica Środowiskowa św. Jacka w Katowicach-Dębie zaplanowała podopiecznym wyjazd do Planetarium, gdzie każde dziecko będzie mogło zobaczyć, jak wygląda Droga Mleczna. Również turnieje wiedzy i konkursy talentów pomogą dzieciom nie zapomnieć tego, czego się już nauczyły, odkrywając przy okazji swoje zainteresowania. Pasje małych ludzi będą realizowane podczas zajęć kulinarnych, plastycznych i muzycznych. Na pewno na długo w pamięci zostanie zabawa w Wesołym Miasteczku oraz Jupi Parku.

  Niewątpliwie wycieczka do Zoo w Opolu, organizowana przez Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Knurowie, pozwoli zabłysnąć swoim wychowankom na lekcjach przyrody rzadko spotykanymi nazwami płazów i gadów. Z kolei wyjazd do Muzeum Techniki Sanitarnej w Gliwicach pomoże dzieciom zrozumieć, skąd w ich kranie bierze się woda.

  Niektóre ze świetlic, jak ta w Żorach, zorganizowały dla młodzieży wyjazdy na kolonie do Rewalu i Bieszczad. W pozostałe tygodnie świetlica zaplanowała opalanie nad Wisłą, wyjazd na basen w Czeskim Cieszynie oraz wspinaczki górskie i wycieczki rowerowe. Nie zabraknie również zajęć artystycznych i pracy. Dziewczyny będą opiekowały się kwiatami.

  Ukazanie, jaki wpływ na nasze życie ma nauka, za cel postawiła sobie Świetlica Socjoterapeutyczna, która chce zabrać dzieci do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie oraz do Ochab Wielkich, do oceanarium prehistorycznego i Dream Parku (parku rozrywki i edukacji). Podczas wycieczki do Huty Szkła w Zawierciu uczestnicy poznają jednego z najbardziej znanych i docenianych polskich producentów szkła kryształowego oraz proces produkcji wyrobów kryształowych.

  W Rudzie Śląskiej, w dzielnicy Nowy Bytom, Świetlica Środowiskowa przez cały sierpień zaprasza dzieci na półkolonie, które w tym roku odbywać się będą pod hasłem: "Kochamy wakacje, lubimy przygody, baw się z nami, pókiś młody", w ramach których zaplanowała wiele jednodniowych wyjazdów, m.in. do Zbrosławic, Krakowa, Zoo i Miasteczka Twinpigs. Podobne atrakcje organizują świetlice w innych dzielnicach Rudy – w Orzegowie i na Wirku.

  Na zajęcia sportowo-rekreacyjne stawia Świetlica Środowiskowa św. Wojciecha z Katowic. Dzieci spędzające tam swój czas wolny wezmą udział w sztafecie, w skokach na skakance, zagrają w hokeja, koszykówkę, siatkówkę oraz w piłkę nożną z byłym piłkarzem GKS Łukaszem Juchimiukiem. Inne atrakcje, jakie oferuje ośrodek, to pokaz mody, zwiedzanie skansenu, zajęcia plastyczne i komputerowe, jazda konna oraz wycieczka trzydniowa do Koninek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół