• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Piknik rzemieślniczy

  Danuta Sowa

  dodane 14.06.2013 12:52

  - Coś się kończy, ale my, rzemieślnicy, nie zapominamy o tym, co było - dziękował księdzu Kuczobowi szef izby.

  W intencji śląskich rzemieślników oraz ludzi zajmujących się małą i średnią przedsiębiorczością została odprawiona uroczysta Msza św. w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Dąbrówce Wielkiej. Intencja obejmowała też ich rodziny i sympatyków. Mszę św. odprawił, wraz z kapłanami gośćmi, kapelan rzemieślników ks. Henryk Kuczob, który towarzyszy im przez prawie 20 lat. Była to jego ostatnia Msza w intencji swoich podopiecznych, bowiem ks. proboszcz Kuczob przechodzi na emeryturę. Tą Eucharystią żegnał się ze śląskimi rzemieślnikami.

  Uroczystą Mszę uświetniły sztandary cechowe, starszyzna cechowa w tradycyjnych strojach - w togach i insygniach, orkiestra salonowa KWK "Staszic" oraz orkiestry dęte KWK "We Prof. Jan Klimek i ks. Henryk Kuczob   Prof. Jan Klimek i ks. Henryk Kuczob Danuta Sowa soła" i "Staszic".

  Eucharystia w intencji śląskiego rzemiosła, zamawiana corocznie przez Izbę Rzemieślniczą w Katowicach, odbywa się zawsze 12 czerwca. Odprawiana jest w intencji biznesmenów małej i średniej przedsiębiorczości, firm świętujących swoje jubileusze, ale również z okazji przypadających w tym dniu urodzin szefa Izby Rzemieślniczej prof. Jana Klimka.

  Po Mszy jej uczestnicy - rzemieślnicy z rodzinami i kapłani celebrujący tę Eucharystię - spotkali się na tradycyjnym pikniku, który od prawie 20 lat odbywa się w gościnnych ogrodach "Marianum" przy Ośrodku Rekolekcyjnym w Dąbrówce Wielkiej. W tym kościele, w którym corocznie spotykają się na Mszy rzemieślnicy i do którego przed laty ufundowali figurę św. Józefa, ochrzcz Rzemieślnicy w czasie spotkania   Rzemieślnicy w czasie spotkania Danuta Sowa ony został bp Józef Kupny - obecnie już arcybiskup, metropolita wrocławski. Na jego ingres do wrocławskiej katedry również udają się przedstawiciele Izby Rzemieślniczej na czele z prof. Klimkiem oraz kapelan rzemiosła ks. Henryk Kuczob.

  - Te 20 lat urządzania naszego pikniku w ogrodach przy parafii dziś przechodzi do historii - powiedział  na zakończenie Mszy prof. Klimek, dziękując ks. Kuczobowi za duszpasterską opiekę nad rzemiosłem śląskim. - Coś się kończy, ale my, rzemieślnicy, nie zapominamy o tym, co było - dodał.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół