• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Wydarzenia w Wodzisławiu

  Przemysław Kucharczak

  dodane 18.05.2013 03:31

  Chcieli zabić młodą dziewczynę, ale lider tego rockowego zespołu dał się zabić zamiast niej.

  Zamiast na dziewczynę, rzucili się więc na niego. Zarzucili mu worek na głowę. Zawiesili go na czymś podobnym do krzyża. Wsadzili obręcz na głowę i wreszcie poderżnęli mu gardło wielką maczetą. A wszystko to na rynku w Wodzisławiu po zmroku 17 maja.

  Na scenie występował wtedy rockowy zespół No Longer Music. Kiedy jego zaatakowany lider osuwał się bezwładnie na ziemię, kilkanaście osób spośród zebranych na Rynku w Wodzisławiu jeszcze biło brawo. Tak, jakby był to koniec kolejnego numeru, podobnego do poprzednich, w wykonaniu No Longer Music... Ten zespół ostrą rockową muzykę łączy z aktorskim show. Większość słuchaczy koncertu już jednak się domyśliła, o co tym razem chodzi, i stała jak skamieniała. Bo choć na razie nie padło Jego imię, lider „Nolongersów” najwyraźniej grał Jezusa Chrystusa.

  No Longer Music to międzynarodowy zespół, który na swoich koncertach głosi Jezusa. Robi to w atmosferze zdecydowanie nie „kościółkowej”. Z początku to tylko dobra, ostra muzyka z elementami show. Wkrótce zaczyna się też snuć razem z piosenkami jakaś opowieść. Z początku wcale nie wiadomo, w jakim kierunku to może pójść. Jedna z postaci, która co chwilę pojawia się na scenie, woła np. do tłumu: „Nie ma żadnych zasad, nie ma żadnych praw! Jesteście wolni i możecie robić co chcecie!”. Zachowanie aktorów na scenie chwilami wydaje się to potwierdzać, pojawia się w nim jakieś wyuzdanie. Jest też druga postać, grana przez lidera Davida Pierce'a, która mówi coś zupełnie innego, np.: „Czy masz pojęcie, jak bardzo cię kocham? I love you!”. A w jednym z następnych wejść także: „Dlaczego mnie odrzuciliście? Widzę wasz ból i frustrację. Jesteście ofiarami swoich własnych wyborów”. Więcej nie zdradzimy, bo „Nolongersi” będą 3 czerwca znowu występować na Śląsku, na ul. Mariackiej w Katowicach. Nie będziemy psuć zabawy tym, którzy chcą się tam wybrać.

  Koncert w Wodzisławiu skończył się jednak tak, że David Pierce gruchnął na środku rynku na kolana, a w ślad za nim zrobiło to jeszcze co najmniej kilkudziesięciu ludzi, którzy przyszli na jego koncert. I wszyscy oni powtarzali za tym rockmanem słowa oddania się Jezusowi i przyjęcia go jako osobistego Pana i Zbawiciela. Byli też tacy - zwłaszcza udający twardzieli chłopcy - którzy nie uklęknęli, ale też nie ruszyli się z miejsca, wpatrując się w modlącego się Davida jak wrośnięci w ziemię.

  Po chwili cała ta grupa utworzyła już wielki, wspólny krąg, w którym znalazło się około 130 osób. Wodzisławski katecheta Witold Kacała powiedział przez mikrofon stojącym dokoła ludziom, że dzisiaj bardzo trudno utrzymać wiarę bez wspólnoty, bez braci. - Myślę, że to nie jest przypadek, że David odwiedził nas przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przyjdźcie, zapraszam, na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do kościoła św. Herberta w Wodzisławiu, w sobotę 18 maja o godzinie 20.00 - powiedział.

  Następny śląski koncert No Longer Music odbędzie się 3 czerwca 2013 r. w Katowicach na ul. Mariackiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół