• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • 700 kawałków tortu

  ks. Paweł Łazarski

  dodane 20.04.2013 16:26

  700 uczestników II Kongresu Misyjnego Archidiecezji Katowickiej pysznym tortem świętowało 170-lecie Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

  Procesja z darami i potężny bukiet z róż przywiezionych do Panewnik   Procesja z darami i potężny bukiet z róż przywiezionych do Panewnik ks. Paweł Łazarski/GN Katowicka bazylika franciszkanów w Panewnikach stała się epicentrum, na szczęście nie trzęsienia ziemii, ale misyjnego zapału i radości.

  Spotkało się w niej około 700 osób, dla których misje są ważną częścią życia i okazją do dzielenia się wiarą. Byli przedstawiciele parafialnych i szkolnych kół misyjnych. Były dzieci, młodzież i dorośli, bo sprawa misji to troska całego Kościoła. Każda grupa przygotowała proporczyk z motywem światła, który był jednocześnie jej symbolem.

  Uczestnicy przyjechali w różnokolorowych strojach symbolizujących kontynenty. Każdy dostał papierową, kolorową dłoń do przypięcia na ubranie i zaklejoną kopertę z nazwiskiem misjonarza, którego brał pod duchową opiekę.

  - Na misjach bardzo potrzebujemy wsparcia modlitwą - powiedział ks. Rafał Dąbrowski, który przyjechał z Kazachstanu. W Polsce czeka na nową wizę, aby mógł tam wrócić. - Tak daleko od domu spotykają nas różne sytuacje, w których musimy być świadkami Chrystusa. Bez Ducha Św., bez Bożej łaski nie mogę być autentycznym świadkiem i misjonarzem. Dlatego tak bardzo potrzebujemy modlitwy - wyjaśnił ks. Rafał.

  Oprócz niego w spotkaniu w Panewnikach wzięli udział także inni misjonarze, którzy w tym czasie przebywają w Polsce. Również z Kazachstanu przyjechał ks. Rafał Lar, był ks. Ireneusz Kliche, który 8 lat przebywał w Argentynie, a z Kamerunu przyjechał na urlop ks. Wojciech Grzywocz. Franciszkanin o. Antoni przyjechał z Jerozolimy, kombonianin o. Maciej z Peru, franciszkanin br. Ananiasz z Betlejem i s. Maksymiliana z Boliwii. Na katowicki kongres przyjechał ks. prałat Tomasz Atłas dyrektor krajowy Papieskich Dziel Misyjnych, który był kiedyś na misjach w Kongo.

  W Panewnikach był także ks. Jerzy Kraśnicki z MIVA Polska, czyli ze stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu. MIVA pokazała samochody jakie nasi misjonarze w Peru i Zambii dostaną dzięki projektowi „Głosimy Jezusa Ukrzyżowanego” archidiecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych (więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ).

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół