Księża i klerycy pokonali policjantów

Spektakularnym sukcesem śląskiego duchowieństwa zakończył się mecz charytatywny w hali sportowej tyskiego MOSiR-u. Księża i klerycy pokonali policjantów w setach 5:0.

Ksiądz Piotr Mroczkowski, dk. Adrian Chojnicki, ak. Mateusz Mnich, ak. Błażej Bryk, ak. Grzonka Mateusz, kl. Kamil Pyta - to skład zwycięskiej drużyny siatkarzy. 25:16, 25:20, 25:19, 25:17, 25:23 - to wyniki, które zapewniły drużynie księży i kleryków zwycięstwo.

Mecz został zorganizowany w ramach obchodów XV Dnia Papieskiego na Śląsku przez koordynatora Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w archidiecezji katowickiej ks. Roberta Kaczmarka oraz stypendystów fundacji. - Takie wydarzenie to zawsze szansa na pokazanie, zarówno duchowieństwa, jak i służb mundurowych, z innej strony. Takie mecze zawsze wpływają pozytywnie na wzajemne relacje, a przecież o to chodzi - mówił ks. Robert.

Zawodnikom otuchy dodawali zebrani na hali kibice. Starali się mocno dopingować obie strony. W trakcie przerw między setami zgromadzona publiczność mogła oglądać pokaz pierwszej pomocy przygotowany specjalnie na tę okazję przez Szpital Miejski w Tychach oraz Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Organizatorzy zadbali także o najmłodszych. Nie zabrakło m.in. zawodów sportowych czy malowania twarzy. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli również oddać krew w specjalnie do tego celu przygotowanym autobusie.

Po meczu na parkingu tyskiego MOSiR-u miał miejsce pokaz ratownictwa osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Wielkie zainteresowanie wzbudziło rozcinanie przez Straż Pożarną samochodu i wydobywanie poszkodowanej osoby.

Obchody XV Dnia Papieskiego w archidiecezji katowickiej trwają do 30 października.