Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Patronowie w marszu

Patronowie w marszu przejdź do galerii

Święty Dominik, ojciec Pio, Tereska, siostra Faustyna, matka Teresa z Kalkuty, nawet święty Mikołaj.

 
Marsz Świętych w Żorach Dominik Gajda

A wraz z nimi wielu innych świętych i błogosławionych stawiło się 31 października na żorskim osiedlu Pawlikowskiego, aby wspólnie wyruszyć w Marszu Wszystkich Świętych do pobliskiego kościoła pw. św. Stanisława biskupa i męczennika.

Marsz poprowadzili wikariusze parafii - ks. Maciej Michałek i ks. Mateusz Pietruszka. Już od czterech lat w żorskiej parafii księża przekonują, że zaczerpnięte z Ameryki pogańskie Halloween można spędzić inaczej. - Już czwarty raz wyszliśmy świętować uroczystość Wszystkich Świętych radośnie. Tym razem wyruszyliśmy w osiedle. Chcieliśmy pokazać świętość tam, gdzie na co dzień żyjemy, uczymy się, pracujemy czy bawimy - mówi ks. Mateusz.

Patronowie w marszu   Dominik Gajda Na parkingu przed blokiem na osiedlu Pawlikowskiego zebrali się parafianie, którzy przynieśli ze sobą obrazy i figury swoich ulubionych świętych. Dzieci przebrały się w przepiękne, kolorowe stroje. Nawet jedna mama odważyła przebrać się za świętą Agnieszkę! Powiewały flagi Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a młodzież niosła relikwie św. ojca Pio, św. Jana Pawła II oraz św. Stanisława biskupa i męczennika. Były wspólne, radosne śpiewy, zabawa, a także modlitwa różańcowa. W spowitej we mgle drodze radosny marsz dotarł do kościoła, gdzie Litanią do Wszystkich Świętych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zakończono wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Dzieci, które przyszły w strojach świętych, otrzymały pamiątkowe figurki patronów.

Wydarzenie dla młodzieży poprzedzały katechezy w szkołach. - Prowadziliśmy przez cały tydzień katechezy wprowadzające w radosne świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych, pokazywaliśmy chrześcijańską perspektywę patrzenia w wieczność. Nie ze strachem czy też lękiem, ale z radosną perspektywą nieba - tłumaczy ks. Mateusz Pietruszka.

Były również spotkania w grupach przy parafii, gdzie księża zachęcali młodzież i dzieci, aby brały udział w Marszu. Dzieci Maryi miały bal Wszystkich Świętych, a po południu przyszły na marsz i wspólną modlitwę.

« ‹ 1 › »
Marsz Świętych w Żorach

WIARA.PL DODANE 31.10.2015 AKTUALIZACJA 01.11.2015

Marsz Świętych w Żorach

​Marsz Wszystkich Świętych przeszedł spowitą mgłą drogą przez osiedle Pawlikowskiego w Żorach. Zdjęcia: Dominik Gajda  
oceń artykuł Pobieranie..

dg

|

GOSC.PL

publikacja 31.10.2015 22:40

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • ŻORY

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
    • Zdrowie
    • Klaudia Katarzyńska
    Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X