Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Pogrzeb pielgrzyma

Pogrzeb pielgrzyma przejdź do galerii

Nad trumną pojawiło się mnóstwo kolorowych chust. To uczestnicy 70. Pielgrzymki Rybnickiej żegnali przyjaciela, który zmarł kilometr przed Jasną Górą.

 
Jejkowice, pogrzeb pielgrzyma Krzysztofa, zmarłego na 70. Pielgrzymce Rybnickiej. W tle - arcybiskup Wiktor Skworc Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Wraz z rodziną, pana Krzysztofa żegnali w Jejkowicach koło Rybnika pielgrzymi. Wypełnili cały kościół. Pogrzebowej Mszy św. przewodniczył arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.

63-letni pan Krzysztof szedł w Pielgrzymce Rybnickiej już po raz 33. Zasłabł i stracił przytomność kilometr przed Jasną Górą.

Choć od razu zaczął go reanimować idący w pielgrzymce lekarz, choć szybko przyjechała karetka, nie udało się go uratować.

Zatrzymał się przy nim ksiądz Janusz Badura z Wodzisławia i udzielił mu rozgrzeszenia. Zatrzymali się też pielgrzymi i zaczęli się modlić. Umierał otoczony ich modlitwą.

Krzysztof nas przeszedł

Homilię na pogrzebie wygłosił ks. Piotr Piekło, przewodnik pielgrzymkowej Grupy 2A, w której szedł Krzysztof. Ks. Piotr był wyraźnie wzruszony.

- Ktoś z nas mógłby powiedzieć, że Krzysztof nie doszedł. Że się zatrzymał tak bardzo blisko celu. Moi kochani, to nie może być prawdą. Dla mnie w sercu obecna jest bardzo głęboko wiara, która graniczy niemal z pewnością, że Krzysztof nas PRZESZEDŁ - mówił.

- Że Krzysztof nie tylko dotarł na Jasną Górę, ale że przez ikonę Matki Bożej, przez jej serce, poszedł dalej, do bram niebieskiego Jeruzalem. Przed oblicze swojego Pana, Jezusa Chrystusa. Nie zatrzymał się. Doszedł dalej, niż każdy z nas tutaj obecnych - przekonywał kapłan.

Ks. Piotr mówił też, że odebrał śmierć Krzysztofa jako bardzo mocny znak od Boga, także dla siebie.

- Myślę, że przez śmierć Krzysztofa Pan Bóg chce zwrócić nam uwagę, że jest dla nas ważniejsza pielgrzymka, niż jakakolwiek ziemska droga, nawet ta święta, nawet do Częstochowy. Że istnieje pielgrzymka, której celem jest niebo, oglądanie Pana Boga i wieczna radość. Tam, gdzie nie ma smutku i bólu, tam, gdzie jest ten, który kocha bezwarunkowo i bez granic - powiedział ks. Piotr.

Do ostatniego tchu

Na Krzysztofa w dniu którym zmarł, czekali na Jasnej Górze żona, syn i wnuki. Chcieli mu zrobić niespodziankę.

« ‹ 1 2 › »
Pogrzeb pielgrzyma

WIARA.PL DODANE 07.08.2015

Pogrzeb pielgrzyma

63-letni Krzysztof zmarł 1 sierpnia kilometr przed Jasną Górą. Szedł tam 33 raz. Jego wzruszające pożegnanie 7 sierpnia z udziałem rodziny, pielgrzymów i licznych księży, było właściwie ostatnim akordem 70. Pielgrzymki Rybnickiej. Mszy św. przewodniczył abp Wiktor Skworc. Zdjęcia: Przemysław Kucharczak /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Przemysław Kucharczak

|

GOSC.PL

publikacja 07.08.2015 13:26

1 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • 70. PIELGRZYMKA RYBNICKA

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X