Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Jesteście bogaci!

Jesteście bogaci! przejdź do galerii

- Jako młodzi ludzie nie jesteście majętni, ale jesteście bogaci młodością, entuzjazmem, perspektywą przyszłości, wiarą. Macie dobrą wolę, chcecie przemiany świata. Nie bójcie się zaangażowania w dobro, którego może być więcej w was i przez was - mówił młodym abp Wiktor Skworc.

 
Już za nami kolejny Światowy Dzień Młodzieży Joanna Juroszek /GN

Kilka tysięcy młodych z naszej archidiecezji przeżywało w Niedzielę Palmową w archikatedrze Chrystusa Króla XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Na wspólnej modlitwie spotkali się z abp. Wiktorem Skworcem, abp. seniorem Damianem Zimoniem oraz abp. Szczepanem Wesołym, na co dzień mieszkającym w Rzymie. Do katowickiej katedry wraz z młodymi przybyło także wielu kapłanów i sióstr zakonnych.

Hasłem, które im towarzyszyło, były słowa pierwszego błogosławieństwa Jezusa: „Błogosławieni ubodzy w duchu”. Święto młodych to kolejny z etapów przygotowania na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

Zanim rozpoczęła się Msza św., na placu przed katedrą spotkaliśmy wielu uśmiechniętych młodych z terenu całej archidiecezji. – Należymy do oazy młodzieżowej, dlatego Światowy Dzień Młodzieży to dla nas okazja, by spotkać się ze znajomymi z wakacyjnych rekolekcji i wspólnie być na Mszy, razem przeżywać ten dzień – mówili Hania i Marek z Katowic. – Jesteśmy tu, bo chcemy poczuć wspólnotę, to, że jesteśmy częścią Kościoła. Oczywiście, przyjechaliśmy też po to by, odebrać Kanonizacyjną Iskrę Bożego Miłosierdzia – wyjaśniali Basia i Paweł, również z Katowic.

W czasie homilii metropolita katowicki w imieniu papieża Franciszka i własnym zachęcił młodych, by szli drogą błogosławieństw. – „Błogosławieni jesteście ubodzy w duchu” – te słowa Jezusa mogą wydawać się dziwne. Dziwne jest, że Jezus wychwala tych, których świat uważa za słabych. Jezus mówi do nich: „Błogosławieni jesteście wy, którzy zdajecie się przegrywać, bo w rzeczywistości zwyciężacie i Królestwo Boże należy do was” – wyjaśniał metropolita, parafrazując Chrystusa. Przypomniał także, że Niedziela Palmowa to wielkie święto dla młodych Polaków. – Dzisiaj w dalekim, ale i bliskim Rzymie, młodzież polska wyciągnęła ręce po krzyż Światowych Dni Młodzieży.

Abp Skworc zaznaczył, że ze swoimi duszpasterzami pojechała tam również reprezentacja młodzieży archidiecezji katowickiej. Polska młodzież przywiezie krzyż i ikonę Matki Bożej. Te dwa znaki będą pielgrzymowały w naszych diecezjach aż do rozpoczęcia ŚDM w Krakowie w 2016 r.

« ‹ 1 2 › »
Niedziela Palmowa w archikatedrze, cz. I

WIARA.PL DODANE 13.04.2014 AKTUALIZACJA 13.04.2014

Niedziela Palmowa w archikatedrze, cz. I

​Kilka tysięcy młodych zebrało się w niedzielę w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, by wspólnie świętować Światowy Dzień Młodzieży. Zdjęcia: ks. Paweł Łazarski /GN  
Niedziela Palmowa w archikatedrze, cz. II

WIARA.PL DODANE 13.04.2014 AKTUALIZACJA 13.04.2014

Niedziela Palmowa w archikatedrze, cz. II

​Młodzi naszej archidiecezji spotkali się w Katowicach, by wspólnie świętować Światowy Dzień Młodzieży. Zdjęcia: Joanna Juroszek /GN  
Niedziela Palmowa w archikatedrze, cz. III

WIARA.PL DODANE 13.04.2014 AKTUALIZACJA 13.04.2014

Niedziela Palmowa w archikatedrze, cz. III

​Młodzi archidiecezji przyjechali do Katowic, by wspólnie przeżywać kolejne ŚDM. Zdjęcia: Joanna Juroszek /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Joanna Juroszek

|

GOSC.PL

publikacja 13.04.2014 18:35

1 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KANONIZACYJNA ISKRA MIŁOSIERDZIA
  • KATOWICE
  • ŚDM 2014
  • ŚDM KRAKÓW 2016

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
    • Zdrowie
    • Klaudia Katarzyńska
    Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X