Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Raban w autobusie

Raban w autobusie przejdź do galerii

"Nie uwierzysz, co tu się dzieje! Kolęda w autobusie! No naprawdę, młodzież śpiewa. Słyszysz?" - takie rozmowy przez komórkę prowadziła większość pasażerów autobusu komunikacji miejskiej, którzy pierwszego poświątecznego poranka podróżowali z Tychów do Katowic.

 
Kolęda w autobusie na trasie Tychy-Katowice ks. Paweł Łazarski /GN

- Super jest! Naprawdę klimat świąteczny. Świetnie, jestem bardzo zadowolona - powiedziała Patrycja z Gostyni. Trochę zaskoczony kolędowaniem w autobusie był Tadeusz Ogrodowczyk z Tychów. - Bardzo fajny pomysł. Podoba mi się to - podsumował jednak, śpiewając razem z młodzieżą.

Autobusowe kolędowanie przygotowali oazowicze z Tychów, Siemianowic Śl. i Żor. Pomysł narodził się w głowie Wojtka Sontaga już dwa lata temu. Wreszcie przed miesiącem sprawa nabrała tempa, a ostatni tydzień zajęły już szczegółowe przygotowania. Młodzi skrzyknęli się na Facebooku, gdzie założyli grupę zamkniętą. Zresztą początek akcji też był lekko utajony. Zgodnie z ustaleniami, uczestnicy kolędowania dosiadali się na różnych przystankach w Tychach i Katowicach tak, aby przypadkowym pasażerom zrobić jak największą niespodziankę. Stopniowo też wyciągali instrumenty. Na trasie wsiadł ks. Piotr Kontny z ministrantami. Po wejściu do "jedynki" kapłan dał znak do rozpoczęcia kolędowania. Młodzież rozdawała pasażerom m.in. śpiewnik, obrazki i słodycze. Każdy dostał też świąteczny numer "Gościa Niedzielnego".

- Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam - nie kryła zaskoczenia Maria Sokół, radna Katowic, która wsiadła do autobusu na jednym z przystanków. Pani Maria odważnie włączyła się do wspólnego kolędowania, bo bardzo lubi śpiewać. Spodobała się jej ta akcja, bo ludzie w autobusie stali się bardziej uśmiechnięci i otwarci na siebie. - Bardzo się cieszę, że jest taka inicjatywa i popieram ją - dodał Grzegorz Augustyn, który telefonem nagrywał kolędowanie. Jako jeden z wielu pasażerów chciał, żeby młodzi kolędnicy również w drodze powrotnej umilali podróż. - To przywróciło atmosferę świąteczną. Nie spodziewałem się czegoś takiego - wyznał Mariusz Wiącek, który jechał do Katowic na spotkanie w sprawie pracy. - Chciałabym, żeby taka młodzież była w całej Polsce i na całym świecie - mówiła Genowefa Sawicka, która wracała do Czeladzi ze świątecznego pobytu u swojej siostry w Tychach.

W Katowicach kawalkada kolędników przemaszerowała od al. Korfantego do ul. Mariackiej. Zatrzymali się też na chwilę na Rynku. Oczywiście, cały czas śpiewali po drodze kolędy i rozdawali prezenty. Niektórzy z przechodniów najpierw reagowali nieufnie. Jednak pierwsze słowa życzliwej młodzieży topiły strach przed domniemanymi "naciągaczami". Wielu mijanych po drodze ludzi filmowało ten niecodzienny orszak za pomocą telefonów. Tuż przed ul. Mariacką doszło do "niespodziewanego" spotkania z Trzema Królami. Potem już wspólnie kolędowali na ul. Mariackiej. Wreszcie dotarli do kościoła Mariackiego, gdzie oddali pokłon Jezusowi przed szopką.

Kolędowanie w autobusie
wiara

 

Kolędowanie w drodze z przystanku na ul. Mariacką
wiara

 

Kolędowanie na Mariackiej
wiara

 

Kolędowanie w kościele Mariackim
wiara

« ‹ 1 › »
Kolęda w autobusie

WIARA.PL DODANE 27.12.2013 AKTUALIZACJA 27.12.2013

Kolęda w autobusie

​Kilkadziesiąt osób kolędowało w autobusie miejskim z Tychów do Katowic. Pasażerowie byli zachwyceni. Zdjęcia: ks. Paweł Łazarski /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

xpł

|

GOSC.PL

publikacja 27.12.2013 14:02

2 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KATOWICE
  • KOLĘDNICY
  • KOMUNIKACJA MIEJSKA
  • OAZA
  • TYCHY

Polecane w subskrypcji

  • Córka światła powraca. Gniechowice pod Wrocławiem mają swój skarb – sanktuarium św. Filomeny
    • Kościół
    • Maciej Rajfur
    Córka światła powraca. Gniechowice pod Wrocławiem mają swój skarb – sanktuarium św. Filomeny
  • Jarosław Kaczyński dla GN: Chciałbym, aby Karol Nawrocki był prezydentem, który będzie zwalczał nieszczęście, jakie nam się trafiło
    • Rozmowa
    • Andrzej Grajewski
    Jarosław Kaczyński dla GN: Chciałbym, aby Karol Nawrocki był prezydentem, który będzie zwalczał nieszczęście, jakie nam się trafiło
  • Budowa katedry w Kolonii rozpoczęła się w XIII wieku, a zakończyła 145 lat temu. Wcześniej miał przyjść koniec świata
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Budowa katedry w Kolonii rozpoczęła się w XIII wieku, a zakończyła 145 lat temu. Wcześniej miał przyjść koniec świata
  • Dlaczego Rosjanie są inni? O mentalności ludzi sparaliżowanych strachem przed władzą
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Dlaczego Rosjanie są inni? O mentalności ludzi sparaliżowanych strachem przed władzą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X