Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • 27jezrdna
  24.04.2020 22:57
  Z kościołów w diecezji znikła woda święcona, a jednocześnie do wody dorabia się jakąś ideologie „wody-żywiołu”. Bardziej to przypomina japońskie bajki animowane z lat 90. niż nauczanie Apostołów. Trzech biskupów spotyka się i tworzą dokument o wodzie – dobry przykład naturalizmu w KK! Wydaje mi się, że jeżeli dla 81% oparciem jest rodzina, a nie Bóg, to chyba jakaś porażka – przecież co ci ludzie zrobią, jeżeli rodziny zabraknie?
  Bardzo przepraszam, ale proboszczowie muszą mieć rozeznanie, jaki jest cel ostateczny człowieka, a nie jakie są rozporządzenia, jak przypuszczam, wrogów kościoła!
  To Wy dostaliście do przechowania i zachowania pełnię objawienia i pełną prawdę. Jezus Wam powiedział „Dam wam Ducha Świętego, On pouczy was o grzechu”. Relacja między Kościołem a Państwem powinna być taka, że to Wy macie od Boga prawdę i prawa objawione. Rząd nie wie, ile osób ma oddawać w kościele Bogu chwałę. To do Waszego obowiązku należy przekazać te prawa każdemu człowiekowi, państwu i światu, w celu doprowadzenia całej ludzkości do jej ostatecznego celu, jakim jest spotkanie ze swoim Stwórcą i zbawienie.
  Wodą nie trzeba się martwić - jak Izraelitom brakło, Mojżesz użył laski – ale trzeba martwić się, że nie mamy jego wiary i jego daru modlitwy. Nie musimy się bać koronawirusa ani żadnych innych sankcji i przykrości, bo nasz Pan powiedział „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle”.
  doceń 1
 • Owszem
  28.04.2020 09:42
  Księża biskupi zajmują się wszystkim, tylko nie dramatem, że wkrótce zabraknie wiernych. (Może brak tacy otrzeźwi). Brak duszpasterstwa! Nie da się budować więzi z parafianami krótkimi wizytami raz do roku. Utrzymać wiary w młodzieży koszmarnymi podręcznikami do religii i drętwymi lekcjami religii. Dzisiaj trzeba walczyć o każdego człowieka, gołymi rękami wyrywać go ze świata.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy