Dziś istniejący kościół parafialny w Mokrem doznał w ciągu wieków licznych i zasadniczych przeróbek, które dość silnie zatarły jego pierwotny wygląd. W 1716 r. przystąpiono do remontu i odbudowy kościoła. Przywrócono w jego wnętrzu najpotrzebniejsze urządzenia i sprzęty oraz ozdoby. Wykonano nowe pokrycie dachu i rozszerzono świątynię przez dobudowanie obu bocznych kaplic. Najcenniejszymi zabytkami kościoła w Mokrem są: figura Matki Bożej Anielskiej, organy i chrzcielnica z końca XVII w., XVIII-wieczna kaplica oraz zewnętrzna kaplica Jana Nepomucena, a także stacje drogi krzyżowej z 1888 roku.
Za: https://www.parafiamokre.43-190.pl/pl/category/24/historia/index.html
Cytat: „Pierwsza wzmianka o Mokrem pochodzi z roku 1337 i znajduje się w Watykanie. Znaczy to, że rzymskokatolicka parafia tutejsza powstała w czasach, gdy jeszcze cały Śląsk z Wrocławiem i Legnicą, i Opolem należał do Polski. (…) Parafia mokrska powstała w Polsce i w Polsce święci swoje 600-lecie. Mokre należało przez 500 lat do diecezji krakowskiej, przez 100 lat do diecezji wrocławskiej, a teraz należy do nowej diecezji katowickiej”.
kazanie bł. Emila Szramka na 600-Iecie parafii Mokre w 1937 roku
Słowo na drogę: „Ja zaś dzięki obfitej Twej łasce, wejdę do Twojego domu, upadnę przed świętym przybytkiem Twoim przejęty Twoją bojaźnią” (Ps 5,8).