Nowy numer 20/2024 Archiwum

Katowice. Pogrzeb Ignacego "Walka" Nendzy we wtorek 16 kwietnia

Ostatnie pożegnanie wspinacza, nauczyciela i działacza harcerskiego odbędzie się w parafii Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu.

Ignacy Walenty Nendza urodził się w 1944 roku w katowickiej dzielnicy Wełnowiec. Jako młody chłopak wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego, następnie został działaczem Harcerskiego Klubu Taternickiego. Jego pierwsze wyprawy górskie wiodły szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Tatr.

W latach 70. i 80. XX wieku uczestniczył w szeregu wypraw himalajskich, m.in. Lhotse 1979, Makalu 1982. Brał także udział w wyprawach speleologicznych.

Pracował w Zakładach Wytwórczych Urządzeń Sygnalizacyjnych w Katowicach. To w tym zakładzie zatrudniony był również jego wieloletni przyjaciel - Jerzy Kukuczka. O śmierci himalaisty poinformował na swoim facebookowym profilu Klub Wysokogórski Katowice. "Już nie zdążyliśmy odprawić Ci urodzin w klubie. Odpoczywaj w spokoju przyjacielu" - napisali jego przedstawiciele.

Ostatnie pożegnanie Ignacego "Walka" Nendzy odbędzie się 16 kwietnia w Katowicach-Józefowcu. "O godz. 11.00 można czuwać w kaplicy na cmentarzu przy ul. Józefowskiej, a o godz. 12.00 rozpocznie się Msza pogrzebowa w kościele, po której odbędzie się odprowadzenie na cmentarz" - poinformowali bliscy zmarłego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy