Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Katowice. W poniedziałek 4 marca od 12.00 zapisy na Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego

Bieg na 10 km wystartuje przy pomniku patrona biegu na pl. Sejmu Śląskiego. Meta będzie na Muchowcu, gdzie odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży.

Biorący udział ruszą w trasę 14 kwietnia. Powiedzie ona ulicami: Lompy, Krasińskiego, Graniczną i Sikorskiego. Dobiegną do Doliny Trzech Stawów, której alejkami pokonają większość trasy, by po przebiegnięciu łącznie 10 km przekroczyć linię mety na Muchowcu. Tutaj też odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godz. 14.00. Biegi te odbędą się na dystansach: 50 (dla dzieci do lat 6), 100 (7 i 8 lat), 200 (9 i 10 lat), 400 (11 i 12 lat) i 600 metrów (13-15 lat) w kategoriach dziewcząt jak i chłopców.

Zapisy na wydarzenie ruszają 4 marca o godz. 12.00. – Zachęcamy wszystkich entuzjastów biegania do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, sportowym święcie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto pilnować terminu rozpoczęcia zapisów. Wierzę, że spotkamy się licznie w kwietniu i razem pobiegniemy w tym ważnym dla naszego regionu festiwalu. Do zobaczenia na starcie – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa. Organizator wydarzenia, katowicki MOSiR, wprowadził limity uczestników - 700 osób w biegu na 10 km i 300 miejsc w biegach dla dzieci. Zapisy startują 4 marca o godz. 12.00 i zakończą się 12 kwietnia lub z momentem wyczerpania limitów miejsc. Chęć uczestnictwa należy zgłosić wypełniając formularz on-line, który zostanie udostępniony na stronach internetowych: www.biegkorfantego.katowice.pl oraz www.dostartu.pl.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy