Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Fajer u Dulcizmy - świętuj urodziny siostry Dulcissimy

Śląska kandydatka na ołtarze, siostra Dulcissima Hoffmann, 7 lutego obchodzi 114. rocznicę urodzin. Z tej okazji Siostry Maryi Niepokalanej zapraszają na "kawa, tyj i torta" oraz do wylosowania intencji.

Śląska kandydatka na ołtarze, siostra Dulcissima Hoffmann, zwana przez niektórych „Dulcizmą”, 7 lutego obchodzi 114. rocznicę urodzin. Z tej okazji Siostry Maryi Niepokalanej zapraszają do wspólnego świętowania. Już 29 stycznia zacznie się modlitwa w intencjach, które można wylosować, pisząc na adres biuro@dulcissima.pl lub kontaktując się przez media społecznościowe s. M. Dulcissimy: Facebook, X, Instagram. Trzeba podać numer intencji od 1 do 114 i po jej wylosowaniu modlić się cząstką Różańca.

7 lutego siostry zapraszają wszystkich, którzy czują się przyjaciółmi Dulcissimy, na urodzinowe „tyj, kawa i torta” w klasztorze w Raciborzu-Brzeziu, gdzie śląska kandydatka na ołtarze zmarła. To nawiązanie do życzenia wypowiedzianego przez nią przed śmiercią, żeby poczęstować kawą i kołoczem wszystkich, którzy przyjdą na pogrzeb – bo to będzie jej wesele. Wiadomo też, że Dulcissima, jako Ślązaczka, świętowała właśnie urodziny.

Wypić kawę z Dulcissimą i zjeść z nią urodzinowe ciastko można też u siebie w domu. Siostry zachęcają, żeby uwiecznić to na zdjęciu i wysłać je do nich: „Zrób sobie z Dulci sweet focię, zjedz łakocie – pochwal się/wyślij gryfny list do Dulcizmy na e-mail: biuro@dulcissima.pl” – czytamy na stronie dulcissima.pl.

– Siostra Dulcissima już w dzieciństwie zawarła przymierze z Bogiem. Chciała zostać świętą na prostej drodze obowiązku – mówi siostra Małgorzata Cur SMI. – Stawiała sobie także szczegółowe zadania. Pewnego dnia zanotowała w swoim notesiku: „Każdego dnia sprawiać nowe duchowe radości”. Innym razem zapisała: „Być stale gotową do pomocy, choćby tylko w drobnych rzeczach”. Modliła się: „Jezu, pomóż ludziom, którzy prosili mnie o modlitwę”.

Niech dzień urodzin służebnicy Bożej siostry Dulcissimy przyniesie chwałę Bogu i duchowe dobro wszyndy fajerującym! – dodaje.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy